Wisła Kraków

Autor: cyfrasport W 1. rundzie twierdza przy Reymonta była świadkiem wygranej Wisły z ekipą z Kosowa. Teraz poprzedzka idzie w górę

Liga Europy UEFA

Wisła Kraków przegrywa z Rapidem. Niespodzianka była blisko! (ZAPIS RELACJI)

2024-07-25 19:45

Wisła Kraków nie sprawiła niespodzianki! Zdobywcy Pucharu Polski przegrali z faworyzowanym Rapidem Wiedeń 1:2. "Biała Gwiazda" walczyła do samego końca i była bliska niespodzianki z mocniejszym rywalem. Dobra gra ekipy z Krakowa daje wielkie nadzieje na rewanż!

Wisła Kraków - Rapid Wiedeń 1:2

bramki: Hofmann (s.) 79' - Jansson 37', Seidl 53'

kartki: Bolla (czerwona), Grgić

Wisła Kraków:  Chichkan, Jaroch, Uryga, Colley, Mikulec, Carbo Bellapart, Gogol (Kutwa 67'), Sukiennicki, Rodado, Kiakos (Baena Perez 46'), Zwoliński (Krzyżanowski 67')

Rapid Wiedeń: Hedl, Auer, Raux Yao, Hofmann, Bolla, Jansson (Oswald 46'), Grgić (Cvetković 90+3'), Sangare, Beljo (Bischof 69'), Burgstaller (Dursun 82')

Wisła Kraków - Rapid Wiedeń

Witamy w relacji na żywo! Początek emocji już za chwilę!

1'

Mecz start!

2'

Bolla wychodzi z dośrodkowaniem , ale bramkarz Wisły łapie piłke.

3'

Beljo zagrywa za mocno. Wisła z wolnego ze swojej połowy.

4'

AUER BARDZO DOBRE UDERZENIE! Piłkarz Rapidu mocno, jednak Chichkan dał radę obronić! To była dobra sytuacja gości!

8'

RYKOSZET! To była dobra akcja Wisły! Strzał z odległości zablokowany, ale "Biała Gwiazda" z rzutem rożnym!

8'

Kiakos próbował z dystansu, ale bardzo przestrzelił!

12'

Kontra Rapidu, jednak Bolla uderza mocno i nad bramką. Wisła od bramki.

15'

Jansson strzela z krawędzi pola karnego. Niemniej, nie trafia dobrze, piłka obok bramki.

20'

Burgstaller strzela bardzo mocno, ponad poprzeczkę!

21'

Auer próbuje strzałem, ale zablokowany przez jednego z obrońców!

24'

ALEŻ TO BYŁA OKAZJA WISŁY! JAROCH UDERZYŁ BARDZO DOBRZE, JEDNAK BRAMKARZ RAPIDU ŁAPIE!

27'

Bolla zdecydowanie za mocno. Sędzia daje ostrzeżenie za mocne zagranie

33'

ALEŻ TU BYŁO BLISKO! Wisła miała dobrą okazję z rzutu wolnego, a obrońca Rapidu mało co nie wpakował piłki do swojej bramki! Jest rzut rożny!

35'

BLISKO! ZWOLIŃSKI MÓGŁ DOPCHAĆ PIŁKĘ DO BRAMKI, JEDNAK BRAMKARZ RAPIDU ŁAPIE! BRAMKA DLA WISŁY BLISKO!

37'

No i niestety. Wisła miała mnóstwo sytuacji, ale teraz została skarcona. Gol dla Rapidu. Jansson ogrywa obronę Wisły i zdobywa bramkę.

43'

Jaroch wychodził z akcją, ale został zablokowany. Piłkarz Wisły zgłasza, że był faulowany, ale sędzia odgwizduje tylko rzut rozny

45'

Sędzia doliczył 4. minuty do podstawowego czasu gry.

45+1'

Colley szukał swojej sytuacji, ale piłka przeleciała za wysoko. Jednak strzał nie jest precyzyjny.

45+4'

Bolla ukarany żółtą kartką. Piłkarz Rapidu zagrał zdecydowanie za mocno!

Koniec pierwszej połowy. Wisła przegrywa z Rapidem 0:1. Wracamy za 15. minut

Początek drugiej połowy już za chwilę!

45+4'

A JEDNAK! WERYFIKACJA VAR FAULU! BOLLA UKARANY CZERWONĄ KARTKĄ! WISŁA W DRUGIEJ POŁOWIE ZAGRA W PRZEWADZE!

46'

RODADO! ALE TO MÓGŁ BYĆ POCZĄTEK! ZAWODNIK WISŁY UDERZYŁ Z CAŁEJ SIŁY I BRAMKARZ RAPIDU MUSIAŁ SIĘ WYKAZAĆ!

47'

Zwoliński na spalonym. Sędzia gwiżdże!

49'

JAK MOŻNA BYŁO TEGO NIE WYKORZYSTAĆ? ZWOLIŃSKI GŁOWKĄ I UDERZYŁ W SŁUPEK!

56'

Zwoliński na spalonym.

53'

AJJJJ...  NIE JEST DOBRZE. Wisła miała swoje sytuacje, ale to Rapid strzela. Seidl uderza mocno prawą nogą, piłka od słupka i gol dla gości z Austrii.

58'

Jaroch atakuje za mocno. Sędzia odgwizdał stały fragment gry.

63'

Zwoliński strzela głową, ale na spalonym.

66'

Carbo Bellapart oddaje strzał, ale za mocno. Rapid blokuje.

69'

Krzyżanowski wchodziu za Zwolińskiego, a Bischof zmieni Beljo

71'

Rodado zagrał za mocno. Kary jednak nie będzie

72'

Carbo Bellapart znowu strzał z odległości i znowu niecelnie.

75'

SUKIENNICKI! ALE TO BYŁA BOMBA Z DALEKIEJ ODLEGŁOŚCI! PIŁKA TUŻ OBOK BRAMKI! SZKODA!

78'

Uryga oddaje groźny strzał na bramkę! Piłka jednak daleko od bramki!

79'

GOOLLL!!!! WISŁA KRAKÓW MA W KOŃCU BRAMKĘ!!!! HOFMANN NABITY NA SAMOBÓJA! WAŻNA BRAMKA KONTAKTOWA!

81'

Rodado ze strzałem! Ale bardzo lekkim!

85'

Rapid szukał sytuacji. Groźne dogranie w pole karne, ale Colley dobrze radzi sobie z piłką.

87'

Wisła wywalczyła rzut rożny.

90'

Sędzia doliczył 5. minut.

90+2'

ALE TU BYŁO BLISKO! DOBRE DOŚRODKOWANIE MOGŁO SKOŃCZYĆ SIĘ BRAMKĄ WISŁY! ALE NIESTETY!