Autor: Cyfrasport Wisła – Llapi relacja NA ŻYWO eliminacje Liga Europy dzisiaj 11.07.2024 WYNIK LIVE

Liga Europy 24/25

Wisła Kraków pewnie wygrywa z Llapi Podujevo! Gole padły na samym początku i końcu spotkania

2024-07-11 22:36

Wisła Kraków wygrała 2:0 z FK Llapi Podujevo w pierwszym meczu 1. rundy eliminacji Ligi Europy. Choć wiślacy to zespół z drugiego poziomu rozgrywkowego w Polsce, to przewaga w kulturze gry nad wicemistrzem Kosowa był nad wyraz widoczna. "Biała Gwiazda" miała jednak trochę problemów z przekuciem tej przewagi na bramki i udało się im to zrobić na samym początku oraz na samym końcu spotkania.

Pierwszy mecz Wisły Kraków w europejskich pucharach po kilkunastu latach przerwy zaczął się tak, że lepiej się chyba nie dało. Już w drugiej minucie meczu Jaroch wrzucał piłkę z autu prosto w pole karne Llapi. Tam obrońca odbił ją tak, że ta spadła pod nogi Sapały. Ten opanował ją w okolicach 16. metra od bramki rywali, uderzył mocno z powietrza na dalszy słupek tak, że Avdyii nie miał żadnych szans i odbijając się jeszcze od obramowania wpadła do siatki. Później Wisła oddała nieco inicjatywy i pozwoliła na dwa groźne strzały rywali – w 20. minucie Namani oddał mocny strzał w kierunku bramki Wisły z okolic lewego narożnika pola karnego, Chichkan miał problemy ze złapaniem tej piłki i tylko odbił ją na rzut rożny. Parę minut później bramkarz Wisły złapał celny strzał z kilku metrów Januziego. Gdyby napastnik Llapi lepiej trafił piłkę głową, to byłoby dużo groźniej. Później jednak Wisła znów przejęła inicjatywą i stworzyła sobie dwie bardzo groźne okazje – Rodado nie trafił w piłkę będąc kilka metrów przed bramką Llapi, a później jeden z obrońców kosowskiej drużyny prawie sam wbił ją sobie do bramki przy interwencji.

Drugą połowę mocniej zaczęło Llapi, które wyprowadziło dwa groźne ataki, na szczęście dla Wisły nie zakończone strzałem. Chwilę później Wisła odpowiedziała i w zasadzie powinna prowadzić wyżej. Baena dobijał z paru metrów (co prawda z ostrego kąta), jednak tak podniósł piłkę, że trafił w poprzeczkę. Mecz z każdą minutą tracił na tempie i coraz mniej okazji miały obie drużyny. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się skromnym, jednobramkowym zwycięstwem Wisły Kraków, krakowianie wywalczyli sobie jeszcze rzut rożny w doliczonym czasie gry. Po dośrodkowaniu piłka uderzona przez jednego z wiślaków odbiła się od poprzeczki i wróciła w pole gry. Avdyii próbował ją wybić, ale przeszkadzał mu w tym Colley, więc futbolówka trafiła pod nogi Rodado, który wycofał się nieco na linię pola karnego i uderzył płasko, precyzyjnie przy słupku i pokonał bramkarza Llapi. Niedługo później sędzia zakończył spotkanie, co oznacza, że w rewanżu Wisła zagra z Llapi z bardzo dobrą zaliczką.

Wisła Kraków – FK Llapi Podujevo 2:0 (1:0)

Bramki: Sapała (2'), Rodado (90 + 5')

Kartki: żółte: Jaroch (62'), Sukiennicki (80') - Ramadani (35'), Namani (71'), Musolli (83')

Wisła: Chichkan - Jaroch, Uryga, Colley, Mikulec - Sapała (Młyński 68'), Carbo Bellapart - Baena Perez (Kiakos 81'), Gogół (Dziedzic 68'), Sukiennicki - Rodado.

Llapi: Avdyii - Rama, Krasniqi, Ahmeti, Vokrri, Useini - Baftiu, Blakqori, Ramadani (Musolli 46'), Namani - Januzi (Gashijan 73').

Wisła Kraków - FK Llapi Podujevo

To już wszystko z naszej strony, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na sport.se.pl.

90 + 8'

KONIEC MECZU! Wisła wygrywa z FK Llapi 2:0!

90 + 5'

Strzał głową po rzucie rożnym zatrzymał się na poprzeczce! Avdyii wybija po chwili piłkę, ale zgarnia ją Rodado, schodzi na linię pola karnego i płaskim strzałem pokonuje bramkarza Llapi!

90 + 5'

GOOOOOOOL! RODADO NA 2:0!

90 + 5'

Rzut rożny dla Wisły jeszcze!

90 + 4'

Rodado próbował się przebijać, nie zdołał jednak minąć obrońców Llapi.

90 + 3'

Dużo gry w środku pola, bez akcji z jednej czy drugiej strony.

90 + 1'

Sędzia doliczył aż 5 minut.

90'

Zbyt głębokie dośrodkowanie z lewego skrzydła w pole karne Wisły, Chichkan łapie.

88'

Tym razem również bez strzału po centrze. Na szczęście Wisła cały czas w posiadaniu futbolówki.

87'

Bez strzału po dośrodkowaniu, ale piłka utrzymana przez Wisłę. Mikulec ruszył lewą stroną i wywalczył kolejny rożny.

86'

Rzut rożny dla Wisły z prawej strony boiska.

86'

Podanie do będącego na spalonym Rodado. Ten nawet nie ruszył do piłki.

85'

Tak wyglądała sytuacja Baeny...

83'

Teraz Musolli ostro wchodzi w Jarocha wślizgiem, żółta kartka znowu.

81'

Zmiana w Wiśle, Kiakos za Baenę.

80'

Sukiennicki uderza Namaniego łokciem, żółta kartka.

79'

Centra Baftiu wyłapana przez Chichkana.

78'

Dwie zmiany w Llapi, Blakqori i Ahmeti schodzą, wchodzą Bytyqi i Peci.

77'

Gashijani z okolic linii pola karnego mocno uderza na bramkę, blokuje Mikulec i będzie rzut rożny.

74'

Złe dogranie Jarocha z prawej strony kończy się kontrą Llapi, na szczęście strzał Namaniego został zablokowany!

73'

Zmiana w Llapi, schodzi Januzi, wchodzi Gashijan.

71'

Namani za wysoko podniósł nogę, Mikulec ucierpiał, żółta kartka.

68'

Zmiany w Wiśle, Gogół i Sapała zeszli, weszli Młyński i Dziedzic.

67'

Sukiennicki próbował uderzać, robi to jednak niecelnie.

65'

Carbo dobrze zatrzymuje groźny rajd Baftiu.

62'

Jaroch ostro wjeżdża w nogi rywala, próbując zabrać mu piłkę. Żółta kartka.

60'

Gogół źle dograł, ale piłka po chwili trafia do Sukiennickiego, który wycofuje ją przed bramkę Llapi, tam dopada do niej Uryga, uderza z pierwszej piłki, niestety prosto w Avdyiiego!

59'

Gogół faulowany trochę ponad 20. metrów przed bramką Llapi.

58'

Teraz Januzi próbował z podobnej odległości, ale zrobił to o wiele słabiej. Chichkan spokojnie złapał.

58'

Mocny strzał Gogoła zza pola karnego na wprost bramki, Avdyii zdołał to odbić, do piłka dopadł jeszcze Rodado, jednak jego dobitka została zablokowana.

52'

Strzał z lewej strony Rodado, Avdyii odbija do prawej, tam jest Baena, ale z 5 metrów... trafia w poprzeczkę! NIEWIARYGODNE.

56'

Odpowiedź Llapi, teraz oni dłużej przy piłce i próbują ataku pozycyjnego.

51'

Dobre zagranie Gogoła z prawego skrzydła, Sukiennicki nie zdołał jej jednak opanować! Chwilę później powtórzył to samo Baena, tym razem obrońcy wybijają na aut.

50'

Colley powalił Baftiu w polu karnym, sędzia nie dopatrzył się tam faulu.

49'

Blakqori ograł obrońcę Wisły na lewym skrzydle, dograł przed bramkę, na szczęście żaden z zawodników Llapi nie zdołał tego zamknąć!

49'

Fragment walki w środku pola, w końcu Gogołowi puściły nerwy i faulował rywala.

47'

Carbo mocno fauluje Namaniego, nie dostał jednak kartki.

46'

Gramy!

PRZERWA

Będzie zmiana w Llapi, Musolli za Ramadaniego.

PRZERWA

Piłkarze powoli wracają na boisko.

45 + 3'

Baena przejął piłkę źle zagraną przez obrońcę, jednak nie zdołał przedryblować kolejnego. Sędzia kończy pierwszą połowę!

45 + 3'

Zagranie na lewą stronę z rzutu wolnego, tam jednak źle piłkę odbija Jaroch i od bramki zacznie Avdyii.

45 + 2'

Rama fauluje Rodado. Jeszcze rzut wolny dla Wisły na połowie rywala.

45 + 1'

Długa piłka do Rodado z połowy Wisły, napastnik gospodarzy był niestety na spalonym.

45 + 1'

Sędzia doliczył aż trzy minuty.

45'

Mieliśmy chwilę przerwy, bo Januzi dość mocno ucierpiał.

43'

Kolejna centra Gogoła, tym razem akcja przerwana po faulu na jednym z piłkarzy Llapi.

42'

Gogół niemal uderza na bramkę z rożnego, Avdyii z trudem piąstkuje!

41'

Teraz Rodado dobrze lewą stroną, jednak odegranie Mikulca z powrotem do Rodado czytelne i obrońca wybija piłkę.

41'

Akcja lewym skrzydłem nieudana, przerzut na prawą stronę, ale i tam Llapi całkiem nieźle się broni.

37'

Baena strzela z linii pola karnego, piłka przelatuje przy Rodado, który jeszcze zmienia jej tor lotu, jednak mija ona słupek bramki Llapi!

36'

Daleka piłka na Jarocha, który od razu zgrywa ją przed bramkę, Rama próbuje ją wybić i... niemal pakuje ją do własnego bramki! Jeszcze rzut rożny.

35'

Stempel Ramadaniego na Carbo. Żółta kartka.

34'

Jaroch centruje z prawego skrzydła do Rodado, ten próbuje oddać strzał z między dwóch zawodników, ale piłka tylko ociera się o jego udo! Szkoda, to była świetna okazja na podwyższenie prowadzenia.

33'

Kontra w wykonaniu Baftiego, ten jednak musiał zwolnić i oddać piłkę do tyłu, w końcu trafia ona do ustawionego na środku Ramaniego, który uderza zza pola karnego bardzo wysoko ponad bramką.

32'

Mocna opinia fanów!

31'

Sapała dostał piłkę w tym samym miejscu co w drugiej minucie, tym razem jednak strzelił płasko, słabo i niecelnie.

29'

Z ataku Wisły lewą stroną nic jednak nie wyszło.

29'

Błąd Llapi w rozegraniu, aut dla Wisły blisko pola karnego rywala.

27'

Wrzutka Jarocha podobna jak w 2. minucie, tym razem Llapi wychodzi jednak z kontrą i Carbo musiał wybijać piłkę z własnego pola karnego.

24'

Kolejna centra z rzutu wolnego, Januzi lekko musnął piłkę głową i na szczęście piłka trafiła prosto w Chichkana! Gdyby Januzi mocniej ją trafił, to bramkarz Wisły miałby zdecydowanie więcej problemów.

22'

Piłka przejęta przez Wisłę, podanie do wychodzącego na wole pole Gogóła, ten jednak był na spalonym.

21'

Przepychanki w polu karnym przed kornerem. Wrzutka nie przechodzi pierwszego obrońcy i będzie powtórka.

20'

Celny strzał Llapi! Namani strzela z okolic lewego narożnika pola karnego i Chichkan paruje na rzut rożny.

18'

Faul na zawodniku Llapi na połowie Wisły.

16'

Tak padł pierwszy gol dla Wisły!

14'

Niezła dwójkowa akcja Gogóła i Sukiennickiego, jednak ten pierwszy zatrzymany czysto przy lewym narożniku pola karnego.

13'

Llapi przy piłce, Wisła stara się wysokim pressingiem odebrać piłkę.

11'

Mikulec w ostatniej chwili wypycha pędzącego na bramkę Baftiu! Pierwsza groźna sytuacja ze strony Llapi.

9'

Sapała znów sytuacyjnie z powietrza, tym razem nieco za mocno!

8'

Zbyt mocna piłka górą do Baeny. Avdyii zacznie od bramki.

7'

Teraz piłka wybita po rzucie rożnym, przejmuje ją Sukiennicki i Wisła utrzymuje się w jej posiadaniu.

7'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego, piłka przez obrońców wybita na rzut rożny.

6'

Wisła przebija się prawym skrzydłem, faul gości na Gogole.

5'

Bardzo nieudana próba ataku Llapi, daleka piłka od obrony do napastnika, był jednak spalony.

3'

Sędzia sprawdza coś jeszcze na VAR, ale decyzja podtrzymana!

2'

Daleki wrzut z autu, piłka odbita przez obronę trafia do Sapały, stojącego na linii pola karnego, który zgarnia ją i z kilkunastu metrów uderza na dalszy słupek, piłka odbija się jeszcze od niego i wpada do siatki!

2'

GOOOOOOOOOL! WISŁA PROWADZI!!!

1'

Gramy!

Piłkarze już na boisku!

A oto skład dzisiejszych gości!

Oto skład Wisły.

Dobry wieczór! Już za kilkanaście minut Wisła Kraków rozpocznie rywalizację w europejskich pucharach!

Witamy w relacji na żywo z meczu 1. rundy eliminacji Ligi Europy, w którym zmierzą się Wisła Kraków i FK Llapi Podujevo. Start meczu o 20:30, bądźcie z nami!

Wisła – Llapi relacja NA ŻYWO

Wisła Kraków niespodziewanie jest jednym z polskich reprezentantów w europejskich pucharach. Niespodziewanie, bo mało kto mógł przewidywać, że zespół z pierwszej ligi zdoła wygrać Puchar Polski. Jest to o tyle ciekawe, że ostatecznie „Biała Gwiazda” nawet nie wzięła udziału w barażach do Ekstraklasy, zajmując... 10. miejsce (na 18 zespołów) w pierwszej lidze! Trudno ocenić więc potencjał tego zespołu, który po sezonie znów przeszedł przebudowę.

Eliminacje Liga Europy dzisiaj 11.07.2024 WYNIK LIVE

Trudno też ocenić, czego można spodziewać się po rywalu Wisły Kraków, Llapi Podujevo. W ostatnich latach klub ten wyrósł na jeden z mocniejszych w swojej lidze – w latach 2017-2019 trzykrotnie zajmował trzecie miejsce w lidze. Później w tych rozgrywkach radził sobie nieco gorzej, kręcąc się w okolicach miejsc 4-7, za to dobrze sprawował się w pucharach, zdobywając Puchar Kososwa w 2021 i 2022 roku oraz Superpuchar w 2022 r. Jego historia gry w europejskich pucharach nie jest zbyt długa – w sezonie 2021/22 FK Llapi przegrało w 1. rundzie el. Ligi Konferencji z macedońskim FK Shkupi (1:3) a w 22/23 na tym samym etapie przegrało z Buducnostem Podgoricą (2:4). Wcześniej nie występowało w Europie, bowiem gdy zajmowało 3. miejsce w lidze, nie było ono premiowane grą w eliminacjach europejskich pucharów.