Ajax - Barcelona 2:1. Niespodzianka w Amsterdamie, Barcelona pokonana. Kto awansował do 1/8 finału?

2013-11-26 23:58

Ajax Amsterdam pokonał przed własną publicznością Barcelonę 2:1 w meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. To oznacza, że Holendrzy wciąż liczą się w walce o wejście do 1/8 finału, a w decydującym pojedynku powalczą o awans z Milanem.

Ajax objął prowadzenie już w 19. minucie, po tym jak Thulani Serero wykorzystał dobre dośrodkowanie z prawej strony boiska i wpakował piłkę do bramki strzezonej przez Jose Pinto.

Pięć minut przed końcem pierwszej części meczu Holendrzy prowadzili już różnicą dwóch bramek. Tym razem golkipera Barcelony strzałem z bliskiej odległości pokonał Danny Hoesen.

Po zmianie stron wydawało się, że mistrzowie Hiszpanii odrobią straty. Już w 49. minucie Xavi Hernandez zdobył kontaktową bramkę po uderzeniu z rzutu karnego.

Warto zaznaczyć, że chwilę wcześniej, po ujrzeniu czerwonej kartki, z boiska wyleciał Joel Veltman.

Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem zespołu z Amsterdamu 2:1. W spotkaniu decydującym o awansie do kolejnej fazy rozgrywek Ajax zagra na San Siro z Milanem.

Znamy kolejnych uczestników fazy pucharowej

Po wtorkowych meczach 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów z awansu cieszyć mogą się trzy zespoły (grupy E - H). Mowa o Barcelonie, Atletico Madryt i Chelsea Londyn.

O sporym szczęściu mówić mogą gracze Jose Mourinho, którzy zapewnili sobie dalszą grę mimo porażki z FC Basel. Ich awans to efekt remisu Steauy z Schalke.