Bayern Monachium - Lazio RELACJA NA ŻYWO

Autor: East News Bayern Monachium - Lazio RELACJA NA ŻYWO

Bayern - Lazio: Obrońcy tytułu w ćwierćfinale! Lewandowski z kolejnym golem [WYNIK, SKŁADY]

2021-03-17 22:51

Poznaliśmy ostatnie drużyny, które zameldowały się w kolejnej fazie Ligi Mistrzów. W ćwierćfinale kolejny raz obejrzymy Roberta Lewandowskiego. Podtrzymanie korzystnego wyniku 4:1 z pierwszego spotkania teoretycznie było formalnością. Bawarczycy wygrali kolejne spotkanie - dla gospodarzy trafiali oczywiście Robert Lewandowski oraz Eric Maxim Choupo-Moting! Rzymianie odpowiedzieli jednym, honorowym trafieniem, ale wynikiem 6:2 w dwumeczu w 1/4 finału melduje się Bayern Monachium!

Bayern Monachium - Lazio Rzym 2:1 (1:0) - 6:2 w dwumeczu

Bramki: 33' Lewandowski, 74' Choupo-Moting - 83' Parolo

Bayern: Nuebel - Pavard, Boateng (46' Suele), Alaba, Hernandez - Goretzka (64' Davies), Kimmich (77' Martinez) - Sane, Mueller (71' Musiala), Gnabry - Lewandowski (71' Choupo-Moting)

Lazio: Reina - Marusić, Acerbi, Radu - Lazzari (56' Parolo), Milinković-Savić, Escalante (84' Akpa Akpro), Alberto (75' Cataldi), Fares (46' Lulić) - Muriqi (56' Pereira), Correa

Bayern Monachium gładko rozprawił się z Lazio Rzym w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Wynik 4:1 sprawił, że na Allianz Arenie trzeba było jedynie postawić przysłowiową "kropkę nad i". To zadanie udało się wykonać bez większego marnowania sił. Podopieczni Hansiego Flicka wyszli dziś na boisko, pilnowali wyniku i zwyczajnie zrobili swoje. I to mimo poważnych osłabień.

Jedni i drudzy nie wyszli na mecz w pełni optymalnej jedenastce, ale poważniejsze problemy mieli gospodarze. Największy? Brak Manuela Neuera, który narzeka na problemy zdrowotne. Alexander Nuebel poradził sobie między słupkami bardzo dobrze. Nie miał wielu okazji do wykazania się, ale w niektórych sytuacjach ratował Bayern.

Skapitulował tylko raz. Po dośrodkowaniu Pereiry głową skierował piłkę do siatki Parolo. To trafienie nie miało jednak żadnego znaczenia dla losów spotkania. Wcześniej do siatki trafiali Robert Lewandowski i zmieniający go Maxim Choupo-Moting. Bayern nie czuł się zagrożony w tym spotkaniu ani razu i pewnie melduje się w ćwierćfinale.

Oprócz obrońców tytułu w czołowej ósemce Europy znaleźli się piłkarze Manchesteru City, Realu Madryt, Chelsea, Liverpool, FC Porto, Borussia Dortmund oraz PSG.

Bayern Monachium - Lazio Rzym

90+4' 2:1

KONIEC MECZU!

Bayern Monachium wygrywa dwumecz w 1/8 finału Ligi Mistrzów 6:2. Lazio za burtą Champions League.

90+3'

Ostatnia minuta meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Bayern melduje się w ćwierćfinale Champions League!

90'

Cztery minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

90'

Znakomite podanie Sane do Gnabry'ego, ale ten uderza prosto w Reinę!

82' 2:1

GOOOOOOOOOL! Dobra centra Pereiry, piłka spada na głowę niepilnowanego Parolo! Ten pewnie pokonuje Nuebela.

81'

Dzika radość Choupo-Motinga po zdobytej bramce.

79'

Uciekają kolejne sekundy. Bayern utrzymuje się przy piłce, Lazio nie rzuca się do pressingu ani ataku.

78'

Po Muellerze i Lewandowskim boisko opuścił też Kimmich. Bayern już tylko pilnuje wyniku!

74'

GOOOOOOOOOOOL!

Kimmich świetnie zagrywa do Alaby, a ten prostopadłą piłką wypuszcza Choupo-Motinga. Dopiero wpuszczony na boisko zawodnik nie miał problemów, lekko kopnął piłkę obok Reiny i jest 2:0!

72'

Correa pędził na bramkę, ale do końca pilnował go Hernandez. Za bardzo w stronę linii bocznej wypuścił się Correa i dobrze broni Nuebel.

72'

Koniec meczu dla Roberta Lewandowskiego, który opuszcza boisko!

70'

Żółta kartka dla Correi za próbę wymuszenia faulu.

67'

SŁUPEK LEWANDOWSKIEGO!

66'

Wielkie zamieszanie w polu karnym Lazio. Davies dwukrotnie próbował zagrać do Lewandowskiego i Muellera, ale futbolówka odbijała się od nóg gości.

62'

Ok. 30 minut do końca spotkania. Bayern coraz bliżej ćwierćfinału LM!

58'

Ładną, efektowną podcinką próbował zagrać do Lewandowskiego Mueller. Czujnie jednak Marusić i Acerbi.

57'

Lazzari zgięty w pół opuszcza boisko. Zmienia go Marco Parolo.

54'

Zatrzymują grę piłkarze Bayernu. Krzyczy z bólu Lazzari, trzymając się za rękę. Tam mogło dojśc do złamania.

52'

Czterech bramek potrzebują piłkarze Lazio, by doprowadzić co najmniej do dogrywki.

49'

Lewandowski mija rywali i decyduje się na strzał. Trafia jednak w stopy obrońców. Po chwili żółtą kartkę ogląda Leon Goretzka.

46'

ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ! I to od razu z przytupem. Gnabry wpada w pole karne, ale zostaje zablokowany.

Piłkarze wracają na boisko!

Do przerwy w obu meczach 1:0!

45+1'

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

Bayern Monachium prowadzi do przerwy 1:0. "Bawarczycy" są o krok od awansu do ćwierćfinału LM!

45'

Fares z problemami zdrowotnymi. Leży na murawie i potrzebuje pomocy medyków. Ta na szczęście pojawiła się szybko, a piłkarz może kontynuować spotkanie.

43'

Utrzymuje się przy piłce Lazio. Brakuje tempa w ich atakach. W tym czasie możecie zobaczyć bramkę Roberta Lewandowskiego. Wideo dostępne TUTAJ!

42'

Wielkie kłopoty ma Lazio. Stworzenie zagrożenia pod bramką Nuebela nie przychodzi im z łatwością.

39'

Milinković-Savić z żółtą kartką. Lewandowski z około 23 metrów z rzutu wolnego, ale trafia prosto w mur.

38'

Kimmich uderza sprzed pola karnego, ale blokuje ten strzał jeden ze stoperów.

37'

Sane bez problemów wchodzi w pole karne. Zatrzymuje go jednak Radu!

35'

Lewandowski po raz piąty w tym sezonie Ligi Mistrzów!

33' 1:0

GOOOOOOOOOOOOL!

ROBERT LEWANDOWSKI PEWNIE ZAMIENIA KARNEGO NA BRAMKĘ!

31'

RZUT KARNY DLA BAYERNU MONACHIUM!

29'

Powoli mija pierwsze pół godziny spotkania. Lazio nie ma pomysłu na złamanie dobrej defensywy Bayernu.

23'

Kolejna dobra okazja dla Lazio. Goście byli już w polu karnym, ale zagranie wszerz szesnastki padło łupem obrońców Bayernu.

20'

Rzucili się do pressingu piłkarze Lazio. Bayern sprawnie wychodzi z niekomfortowej sytuacji.

17'

Traci piłkę Lewandowski. Ambitnie wraca za Marusiciem i w końcu ucieka się do faulu.

16'

Dobre zagranie za plecy obrońców Bayernu. Milinković-Savić uderza główką, ale pewnie chwyta piłkę Nuebel.

13'

Sane schodzi do lewej nogi i momentalnie uderza. Jeszcze szczupakiem próbował przeciąć futbolówkę Robert Lewandowski, ale pomylił się nieznacznie. Tak samo jak sam Sane.

10'

Długa piłka za plecy obrońców do Gnabry'ego, ale na posterunku Marusić.

9'

Pierwszy strzał Lazio w tym spotkaniu. Correa schodzi ze skrzydła z piłką, zagrywa do Muriqiego i uderza spod jego nóg. Przeszkodzili sobie piłkarze gości.

8'

4'

Dobra centra na głowę Roberta Lewandowskiego. Polak zgrywał futbolówkę wzdłuż pola karnego do Gnabry'ego, ale w porę zainterweniowali obrońcy.

2'

Milinković-Savić wygrał pojedynek z Gnabrym, ale próba prostopadłego podania do Lazzariego została zablokowana przez Alabę.

1'

ZACZYNAMY SPOTKANIE!

Tomasz Kwiatkowski i Paweł Gil to sędziowie VAR podczas tego meczu.

Czas na hymn Ligi Mistrzów!

Piłkarze Bayernu pojawili się na murawie jako pierwsi!

Ostatnie chwile przed startem spotkania. Piłkarze są już w tunelu!

Tak wyglądała intensywna rozgrzewka gospodarzy.

Obrońcy tytułu są zdecydowanymi faworytami do wygranej, zwłaszcza, że w wyjściowym składzie Lazio zabraknie Ciro Immobile.

Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem Bayernu Monachium 4:1 nad Lazio. Czy rzymianie będą w stanie powalczyć o wielki come-back?

Oba zespoły podchodzą do meczu nieco osłabione. W ekipie Bayernu zabraknie m.in. słynnego bawarskiego muru, Manuela Neuera.

ZNAMY SKŁADY!

Bayern: Nuebel - Pavard, Boateng, Alaba, Hernandez - Goretzka, Kimmich - Sane, Mueller, Gnabry - Lewandowski

Lazio:
Reina - Marusić, Acerbi, Radu - Lazzari, Milinković-Savić, Escalante, Alberto, Fares - Muriqi, Correa

Zapraszamy na relację na żywo z meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Bayern Monachium - Lazio Rzym. Początek spotkania o 21:00.

Trzy bramki zaliczki na tym poziomie to niezwykle dużo! Spotkanie na Allianz Arenie wydaje się więc być jedynie formalnością, tym bardziej, że piłkarze prowadzeni przez Simone Inzaghiego po raz pierwszy w historii zmierzą się z Bayernem w Monachium. Do tej pory ekipy, które debiutowały w stolicy Bawarii nie wspominają tego zbyt dobrze. W 21 ostatnich takich przypadkach, żadna drużyna nie była w stanie pokonać Niemców. 20 razy zwyciężali "Die Roten", a raz padł remis. - Udajemy się do Monachium, aby zagrać najlepiej, jak to tylko możliwe. Damy z siebie wszystko i zagramy odważnie przeciwko najlepszej drużynie na świecie - mówił podczas przedmeczowej konferencji prasowej Simone Inzaghi. W drużynie z Monachium zabraknie kilku ważnych zawodników. Wątpliwy wydaje się występ Manuela Neuera, Kingsleya Comana, czy Davida Alaby. Nie wiadomo także, czy na boisku pojawi się Robert Lewandowski, który może dostać wolne od trenera Flicka.