Darwin Nunez

Autor: Paweł Jaskółka Darwin Nunez

Benfica rozbiła Barcelonę! Mina Ronalda Koemana mówiła wszystko

2021-09-29 15:50

Benfica Lizbona była bezlitosna dla fatalnej Barcelony. "Duma Katalonii" przegrała w Lizbonie 0:3 w 2. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Piłkarze FCB po dwóch spotkaniach są bez punktów. Czy dni Ronalda Koemana w roli trenera FC Barcelona są policzone? Tuż po ostatnim gwizdku pojawili się już dwaj kandydaci, którzy są typowani na następcę holenderskiego szkoleniowca.

Mecz rozpoczął się od potężnego ciosu. W 3. minucie spotkania piłkę w okolicach lewego narożnika pola karnego otrzymał Darwin Nunez. Nie miał problemów, by wedrzeć z nią w pole karne. Z łatwością ograł Erica Garcię, a następnie zmieścił piłkę między Ter Stegenem i krótkim słupkiem. Wściekły na cały obrót spraw był Gerard Pique, który szybko zarobił żółtą kartkę. Koeman nie chciał ryzykować gry w dziesiątkę (ostatecznie Blaugrana kończyła mecz w osłabieniu przez dwie żółte kartki Garcii) i zdjął go z boiska już w 32. minucie. W jego miejsce wszedł 17-letni Gavi.

Barcelona również miała swoje sytuacje, ale fatalnie pod bramką Odisseasa Vlachodimosa zachowywali się Memphis Depay i - przede wszystkim - Luuk De Jong. Jedynym piłkarzem FCB, który nie musiał się wstydzić występu był Frenkie De Jong, ale również i on grał słabo po zmianie stron. To było show piłkarzy Benfiki. Na 2:0 w 69. minucie podwyższył Rafa Silva, który efektownym "fałszykiem" do pustej bramki dobił fajną akcję Joao Maria i Romana Yaremchuka. Dziesięć minut później kropkę nad i - strzałem z rzutu karnego - postawił Darwin Nunez.

Znany w całej Europie z zakulisowych informacji Fabrizio Romano już typuje, że Koemana mogą zastąpić Xavi lub Roberto Martinez. Piłkarze "Barcy" na gorąco bronili holenderskiego szkoleniowca, ale trudno wykluczyć, że szefowie Barcelony stracą cierpliwość. W drugim meczu grupy E Bayern Monachium ograł Dynamo Kijów 5:0 i pewnie kroczy po awans. Barcelona po dwóch spotkaniach jest bez punktów...

Benfica Lizbona - FC Barcelona 3:0 (1:0)

Bramki: Nunez 3. min, 78. min, Silva 69. min

Żółte kartki: Pique, Garcia, Dest, Gonzalez (Barcelona) - Otamendi, Silva, Weigl, Grimaldo (Benfica)

Czerwone kartki: Garcia (Barcelona)

Benfica: Vlachodimos – Vertonghen, Otamendi (C), Grimaldo (75. A. Almeida), Veríssimo – Lazaro (45+1. Gilberto), Weigl, Mário – Jaremčuk (75. Taarabt), Silva (86. Pizzi), Núñez (86. Ramos).

FC Barcelona: Ter Stegen – García, Piqué (33. Gavi), R. Araújo, Dest – F. de Jong, S. Busquets (C) (68. González), Pedri (68. Coutinho) – Roberto (89. Mingueza), L. de Jong (68. Fati), Depay.