Real Madryt

Autor: AP PHOTO Real Madryt

Finał Ligi Mistrzów

Real dobił Borussię! Szalony finał Ligi Mistrzów na Wembley, trofeum znów jedzie do Madrytu

2024-06-01 22:58

Oczy niemalże całego piłkarskiego świata zwrócone są dzisiaj na stolicę Anglii i legendarny stadion Wembley, gdzie Borussia Dortmund zmierzy się w wielkim finale Ligi Mistrzów z Realem Madryt. Dla BVB jest to pierwszy występ w finale Champions League od 2013 roku, gdzie również na Wembley ulegli Bayernowi Monachium. Real Madryt z kolei po raz ostatni zameldował się w finale dwa lata temu, kiedy to ograł Liverpool 1:0 na Stade de France. Zapraszamy na relację z meczu Borussia - Real!

Borrusia Dortmund - Real Madryt 0:2 (0:0)

Bramki: 74. Carvajal, 83. Vinicius

Kartki: Vinicius Jr, Schlotterbeck, Sabitzer, Hummels

Barussia: Kobel - Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen - Can (81. Malen), Sabitzer - Sancho (88. Bynoe-Gittens), Brandt (81. Haaler), Adeyemi (72. Reus) - Fullkrug

Real: Courtois - Carvajal, Rudiger, Nacho, Mendy - Valverde, Camavinga, Kroos (85. Modrić) - Bellingham (85. Joselu) - Rodrygo (90. Militao), Vinicius Jr (90+4. Vazquez)

Kto wygra finał Ligi Mistrzów Borussia - Real?
Na żywo

Borussia Dortmund - Real Madryt

Witamy w relacji na żywo z wielkiego finału Ligi Mistrzów Borussia - Real! Początek spotkania na legendarnym stadionie Wembley o godzinie 21:00. Zapraszamy!

Zostały już tylko minuty do rozpoczęcia wielkiego finału Ligi Mistrzów

Tak na murawę wyjdzie Borussia Dortmund

Tak z kolei Real Madryt

Wielkie osobistości na Wembley. Kamery już wychwyciły Jurgena Kloppa oraz Ronaldinho na trybunach.

Przed emocjami sportowymi jeszcze koncert Lenny'ego Kravitza

PIŁKARZE WYCHODZĄ NA MURAWĘ

Wszystko gotowe, za chwilę zaczynamy!

1'

Gramy! Zaczyna Borussia Dortmund!

Już w pierwszej minucie mecz wstrzymany, bo kibic wbiegł na murawę.

4'

Sytuacja opanowana, gramy dalej.

6'

Kontra BVB!

6'

Rzut rożny! Mendy zablokował wrzutkę Ryersona

Jeden z mężczyzn, który zakłócił finał Ligi Mistrzów zrobił cieszynkę Cristiano Ronaldo

10'

Real dominuje środek pola i stara się podejść pod pole karne BVB

12'

Na klepkę pograli piłkarze Realu, a Valverde zdecydował się na strzał. Huknął w trybuny.

13'

Camaviga upomniany słownie za faul na Sancho. Rzut wolny dla Niemców

14'

BRANDT POWIENIN WYPROWADZIĆ BVB NA PROWADZENIE, ALE NIE TRAFIŁ W BRAMKĘ

15'

Vinicius z prawego skrzydła szukał dalszego słupka i powtórzył strzał Valverde.

19'

Blisko przejęcia Borussia, ale wcześniej faulowany zdaniem sędziego Bellingham.

ADEYEMI SAM NA SAM!

21'

NIE MA BRAMKI! Adeyemi minął Courtoisa, ale za bardzo się wyrzucił i obrona zablokowała strzał!

23'

Piłkarze z Dortmundu protestują, że Adeyemi był faulowany, ale sędzia niezwruszony!

24'

FULLKRUG TRAFIA W SŁUPEK I PIŁKA WRACA W POLE! MASA SZCZĘŚCIA REALU

Emre Can nie podnosi się z murawy! Źle to wygląda dla BVB

27'

Schlotterbeck ratuje Borussię! Zagranie Viniciusa w pole karne zablokowane tuż przed bramką!

30'

Borussia wychodzi z kolejną kontrą!

30'

Pada w polu karnym Adeyemi, ale sędzia od razu pokazuje, że nie ma mowy o karnym

34'

Bardzo dobre rozegranie Realu, ale Carvajal przyjął piłkę na kilka metrów i piłka wyszła na aut bramkowy

34'

Kobel zwija się z bólu po tym, jak wpadł w niego z impetem Vinicius. Brazylijczyk ogląda żółtą kartkę

39'

Carvajal nabity przez rywali. Od bramki zacznie Kobel.

40'

Schlotterbeck ukarany żółtą kartką.

42'

Przechwyt BVB, Sabitzer strzela z dystansu i Courtois ratuje Real! Rzut rożny

43'

Sabitzer ogląda żółtą kartkę

44'

Vinicius urwał się lewym skrzydłem i w momencie skasował go Hummels! Brazylijczyk uśmiecha się cynicznie

45+1'

Sędzia dolicza 4 minuty

45+4'

Wrzutka Adeyemiego i Mendy zagrywa na rzut rożny

45+5'

Sędzia kończy pierwszą część spotkania. 0:0 do przerwy

Piłkarze wracają na murawę!

46'

GRAMY! Real rozpoczyna drugą połowę!

47'

Wrzutka w pole karne BVB, ale piłka prosto w obrońcę

47'

Bellimgham popracował w obronie i zablokował wrzutkę Ryersona. Korner

48'

Vinicius faulowany niedaleko pola karnego rywali. Okazja dla Realu

50'

WYŚMIENITA OBRONA KOBELA PO BEZPOŚREDNIM STRZALE KROOSA! Gdyby nie on, to byłaby bramka!

52'

Schlotterbeck padł w polu karnym Realu czując na sobie dotyk rywala, ale sędzia od razu każe mu wstawać.

54'

Wścieka się Camavinga domagając się rzutu wolnego, ale sędzia uznał, że była to walka bark w bark.

58'

Wrzutka w pole karne BVB, Carvajal uderza z woleja i Maatsen blokuje strzał, który łapie ostatecznie Kobel! Wielka szansa to była dla Realu!

59'

Podanie przez prawie całe boisko do Adeyemiego, ale temu nie udało się opanować świetnej piłki.

62'

Wrzutka Maatsena na siłę i kompletnie do nikogo

63'

FULLKRUG GŁÓWKUJE SZCZUPAKIEM I BRONI TO COURTOIS!

65'

Wpadł w pole karne BVB Vinicius i chciał podawać, ale próba zablokowana. Korner.

66'

Główka Viniciusa po dośrodkowaniu Kroosa, ale wysoko nad bramką

70'

BELLINGHAM MIJA SIĘ Z PILKĄ PO DOŚRODKOWANIU VINICIUSA! To powinien być gol

72'

Marco Reus wchodzi na boisko w miejsce Adeyemiego

73'

Hummels znów skasował atak Viniciusa!

74'

GOL! Carvajal wyprowadza Real na prowadzenie!

Hiszpan wyskoczył najwyżej do dośrodkowania z rzutu rożnego i skierował głową piłkę do siatki uderzając na dalszy słupek.

78'

Zdecydowanie pewniej czuje się teraz Real, jakby wstąpiły w nich nowe siły.

79'

Hummels ukarany żółtą kartką za faul na Camavindze blisko własnego pola karnego.

81'

Mallen w miejsce Cana, Haller wchodzi za Brandta

83'

GOL! Vinicius podwyższa na 2:0

Maatsen fatalnie podał, przez co piłka powędrowała do Realu. Podanie do wolnego Brazylijczyka i ten huknął od razu

86'

Bellingham i Kroos schodzą z boiska. Modrić i Joselu w ich miejsce

87'

GOLL! Borussia łapie kontakt po bramce Fullkruga!

Chorągiewka sędziego w górze! Będziemy sprawdzać spalonego

Nie ma mowy o golu. Był spalony

90+1'

Sędzia doliczył 5 minut do drugiej części meczu

90+3'

Real po prostu stoi w obronie i wszystko wybija. Niczego więcej nie potrzebują już do szczęścia

KONIEC! Real Madryt pokonuje Borussię 2:0 i po raz kolejny sięga po trofeum Ligi Mistrzów!

I to wszystko z naszej strony. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na portalu sport.se.pl!

Borussia - Real RELACJA NA ŻYWO Wielki finał Ligi Mistrzów na legendarnym Wembley! Borussia Dortmund - Real Madryt dzisiaj 1.06 na żywo WYNIK

Jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji w sezonie 2023/2024 w Lidze Mistrzów raczej niewielu spodziewało się, że w finale na londyńskim Wembley wystąpi Borussia Dortmund, która po raz ostatni w najważniejszym meczu tym rozgrywek zameldowała się ponad dekadę temu, w 2013 roku. Nic więc dziwnego, że na trybunach angielskiego obiektu znajdzie się wielu znakomitych piłkarzy, którzy w przeszłości reprezentowali barwy BVB. Przed niemiecką ekipą jednak trudne wyzwanie, bowiem ich rywalem będzie zawsze niebezpieczny w Lidze Mistrzów Real Madryt, który odprawił z kwitkiem już m.in. Manchester City i Bayern Monachium. Mecz Borussia - Real będzie miał szczególne znaczenie dla wielu kibiców BVB, bowiem będzie to ostatnie spotkanie Marco Reusa w barwach drużyny z Dortmundu. Real Madryt z kolei niesiony jest zdobyciem mistrzostwa i Superpucharu Hiszpanii i są już o krok od zdobycia 15-tego trofeum Ligi Mistrzów w historii klubu. To sprawia, że mecz Borussia - Real elektryzuje jeszcze bardziej. Zapraszamy na relację na żywo z finału Ligi Mistrzów Borussia Dortmund - Real Madryt! Początek o godzinie 21:00.