Cristiano Ronaldo

i

Autor: AP Cristiano Ronaldo

Prawdziwy zjazd

Cristiano Ronaldo zrównany z ziemią. Obok tego ciężko przejść obojętnie, bolesny upadek

2023-01-27 13:54

Cristiano Ronaldo nie ma za sobą najlepszego czasu. Ostatnie miesiące w jego wykonaniu były naprawdę ciężkie, a pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki przeniósł się z Manchesteru United do saudyjskiego Al-Nassr. Trudne momenty Portugalczyka przełożyły się na prestiżowe zestawienia, a Ronaldo został zrównany z ziemią. "CR7" zaliczył bolesny upadek.

Cristiano Ronaldo to jeden z najwybitniejszych piłkarzy w historii, ale w ostatnim czasie nie miał wielu powodów do radości. Media rozpisywały się o jego niezadowoleniu z gry w Manchesterze United, co doprowadziło do głośnego wywiadu z Piersem Morganem, a następnie do rozwiązania kontraktu z "Czerwonymi Diabłami". Wszystko to działo się w trakcie mundialu, podczas którego "CR7" miał prawdopodobnie ostatnią szansę na zdobycie wymarzonego trofeum. Portugalia odpadła jednak w ćwierćfinale z Marokiem, a Ronaldo po zakończeniu MŚ doszedł do porozumienia z saudyjskim Al-Nassr. W Arabii Saudyjskiej będzie zarabiał kosmiczne pieniądze, ale zdecydowanie obniżył poziom sportowy. Po nieudanym roku przełożyło się to na różne zestawienia.

Cristiano Ronaldo zrównany z ziemią. Bolesny upadek Portugalczyka

"The Guardian" tradycyjnie opublikował listę 100 najlepszych piłkarzy świata poprzedniego roku. Lista powstała na podstawie głosów 206 dziennikarzy z całego świata i obyło się bez niespodzianek. Zgodnie z przewidywaniami wygrał Leo Messi, który zdetronizował Roberta Lewandowskiego. Polak był najlepszy w dwóch poprzednich edycjach rankingu, jednak teraz zajął siódme miejsce. Zdecydowanie większy spadek zanotował jednak Ronaldo, który w poprzednim zestawieniu był ósmy, a teraz zaliczył gigantyczny spadek. Sklasyfikowano go dopiero na 51. pozycji!

"Mówią, że wszystko, co dobre, kiedyś się kończy, i to był rok, w którym Cristiano Ronaldo wypadł z pierwszej dziesiątki po raz pierwszy od czasu wprowadzenia tego rankingu w 2012 roku. Jego dwukrotny zwycięzca spadł na 51. miejsce w ciągu roku, który obejmował konflikt z Erikiem ten Hagiem i Manchesterem United, wywiad z Piersem Morganem i dość karcący mundial, podczas którego został skrytykowany przez swojego trenera, Fernando Santosa, za jego reakcję na zmianę w meczu z Koreą Południową" - napisano w uzasadnieniu cytowanym przez Sport.pl. Czołówkę rankingu "The Guardian" utworzyli: Leo Messi, Kylian Mbappe, Karim Benzema, Erling Haaland, Luka Modrić, Kevin de Bruyne, Robert Lewandowski, Vinicius Jr., Thibaut Courtois i Mohamed Salah.

Sonda
Jak oceniasz przejście Cristiano Ronaldo do Al-Nassr?
Cezary Kulesza po wyborze Fernando Santosa na selekcjonera
Najnowsze