Puchar Ligi Mistrzów

i

Autor: East News Puchar Ligi Mistrzów

Finał Ligi Mistrzów oficjalnie przeniesiony! Anglicy będą rozczarowani, wiadomo gdzie zagrają City z Chelsea

2021-05-13 13:36

Od kilku dni zanosiło się na to, że UEFA podejmie decyzję o przeniesieniu finału Ligi Mistrzów. Manchester City i Chelsea pierwotnie miały zmierzyć się w Stambule, ale w czwartkowe popołudnie stało się jasne, że Turcja ponownie musi obejść się smakiem. Europejska centrala nie przychyliła się również do wniosku, aby decydujący mecz miał miejsce w Londynie. Finał odbędzie się na południu Europy.

Już w ubiegłym sezonie Stambuł miał gościć dwie najlepsze drużyny Ligi Mistrzów. Jednak ze względu na pierwsze fale pandemii koronawirusa i zamieszanie z całymi rozgrywkami, zdecydowano, że odbędzie się turniej finałowy w Portugalii. UEFA poinformowała jednocześnie, że Stambuł o organizacje finału Ligi Mistrzów może być spokojny i odbędzie się on w tureckim mieście w obecnym sezonie. Niestety po raz kolejny koronawirus dał o sobie znać i w kraju nad Bosforem sytuacja pandemiczna na powrót jest trudna. Dlatego już kilka dni temu pojawiły się głosy, że Turcja znów obejdzie się smakiem, a finał zostanie ponownie przeniesiony.

Zobacz również: Wielkie wyróżnienie dla polskiego arbitra! UEFA podała składy sędziowskie na finały LM i LE

Jan Tomaszewski wspomina GERDA MUELLERA: Był moim KATEM, ale Lewandowski jest lepszy

Z racji tego Manchester City, Chelsea oraz premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson wnioskowali, aby decydujące spotkanie Ligi Mistrzów odbyło się w Londynie na Wembley. Wydawało się to najbardziej rozsądnym wyjściem z całej sytuacji, ale UEFA nie przychyliła się do tego wniosku. Liga Mistrzów ponownie zawędruje na Półwysep Iberyjski, a konkretnie do Portugalii.

Mecz finałowy odbędzie się bowiem na Estadio do Dragao, gdzie na co dzień swoje mecze rozgrywa FC Porto. Obiekt ten gościł już choćby finały Euro 2004. Co najważniejsze, na stadionie podczas finału będą obecni kibice. Maksymalnie z wysokości trybun starcie Manchester City - Chelsea oglądało będzie 6 tysięcy widzów.

Przeczytaj także: Neymar zadecydował o przyszłości! Jeden podpis wart setki milionów. Koniec wszelkich spekulacji

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze