Paweł Gil

i

Autor: Cyfra Sport Paweł Gil

Wielkie wyróżnienie dla polskiego arbitra! UEFA podała składy sędziowskie na finały LM i LE

2021-05-12 19:28

Niedawno poznaliśmy finalistów obecnej edycji Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Finały europejskich pucharów odbędą się pod koniec maja, ale już teraz UEFA postanowiła wyjawić, kto poprowadzi wspomniane spotkania. Okazało się, że w składzie sędziowskim na finał Ligi Mistrzów znalazł się polski arbiter, Paweł Gil. To duże wyróżnienie dla 44-letniego sędziego.

Tegoroczny finał Ligi Mistrzów zostanie rozegrany 29 maja. Wciąż nie ma pewności, gdzie spotkanie to odbędzie się, ponieważ pierwotna lokalizacja, stadion Ataturka w Stambule, jest zagrożona z powodu wysokiej liczby zakażeń koronawirusem w Turcji. Nie ma to jednak znaczenia w kontekście tego, kto finałowe spotkanie Ligi Mistrzów poprowadzi. UEFA właśnie podała, że głównym sędzią starcia Manchesteru City z Chelsea będzie Hiszpan Mateu Lahoz. Jego asystentami będą rodacy Lahoza, ale w pełnym składzie sędziowskim znalazło się także miejsce dla polskiego sędziego Pawła Gila. 44-latek będzie jednym z trzech arbitrów odpowiadających za system VAR.

Tomaszewski szczerze o ALKOHOLU w reprezentacji Górskiego!

Wielkie wyróżnienie dla Pawła Gila

Wyznaczenie Pawła Gila do obsługi VAR-u w finale Ligi Mistrzów to duże wyróżnienie dla polskiego arbitra. Warto też przypomnieć, że UEFA wyznaczyła go także do podobnej roli na nadchodzące Euro 2021. Europejska centrala, oprócz podania składu sędziowskiego na finał Ligi Mistrzów, podała także sędziów, którzy poprowadzą finał Ligi Europy w Gdańsku. Starcie pomiędzy Villareal a Manchesterm United 26 maja na Arenie Gdańsk poprowadzi Clement Turpin.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze