Nie ma pobłażania dla buntowników. Władze UEFA nie odpuszczają pomysłodawcom Superligi

UEFA
Autor: East News

Było wiele szumu, wielkie zapowiedzi o stworzeniu Superligi, ale szybko ten temat upadł. Z dwunastu chętnych do założenia nowych rozgrywek aż dziewięć klubów wycofało się z tych planów. Na wszystkich spadła duża fala krytyki. Trzy najpotężniejszy kluby w tym przedsięwzięciu zostaną ukarane przez UEFA. Władze europejskiej federacji nie mają litości dla buntowników.

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) wszczęła postępowanie dyscyplinarne wobec Juventusu Turyn, Barcelony i Realu Madryt, które wciąż są członkami tzw. Superligi. Z projektu wycofało się dziewięć innych klubów, na które już wcześniej nałożono kary finansowe. - Inspektorzy ds. etyki i dyscypliny UEFA otrzymali dziś polecenie przeprowadzenia postępowania dyscyplinarnego dotyczącego możliwego złamania przepisów UEFA przez Real Madryt, FC Barcelona i Juventus FC w związku z projektem tzw. Superligi - napisano na oficjalnej stronie internetowej UEFA.

Sensacyjne doniesienia w sprawie finału Ligi Mistrzów! To tam poznamy zwycięzcę tej edycji?

Superliga to ogłoszona w kwietniu inicjatywa 12 spośród najbogatszych klubów na Starym Kontynencie. Stworzyły one konkurencyjne dla europejskich pucharów pod egidą UEFA rozgrywki, w których one i trzech inny stałych członków mieliby niezmiennie prawo występu, a pięć pozostałych miejsc przeznaczono by co roku dla innych drużyn, na zaproszenie. Krytyka ze strony wielu środowisk piłkarskich, w tym byłych trenerów i zawodników, a także kibiców, skłoniła do rezygnacji z projektu większość jego twórców: Manchester City, Manchester United, Arsenal Londyn, Chelsea Londyn, Tottenham Hotspur, Liverpool, Atletico Madryt, AC Milan i Inter Mediolan. Juventus, Real i Barcelona jako jedyne oficjalnie się od niego nie odcięły.

Znamy bazę rywali Polaków na EURO 2020. Słowacja wybrała ośrodek na finały mistrzostw Europy

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze