Finał Ligi Mistrzów w Warszawie? Padła zaskakująca propozycja

2020-07-01 16:48 Mateusz Sobiecki
PGE Narodowy
Autor: East News PGE Narodowy

Pod coraz większym znakiem zapytania stoi dogranie sezonu Ligi Mistrzów do końca. UEFA planowała dokończenie rozgrywek w Portugalii, ale ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiczną COVID-19 istnieje ryzyko, że gra tam będzie niemożliwa. Teraz pojawił się pomysł, by najważniejsze spotkanie odbyło się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Taką propozycję wystosował w rozmowie z Polsatem Sport Tomasz Hajto.

Pandemia koronawirusa zdemolowała świat. Wiele planów musiało zostać zmienionych z powodu szalejącego i siejącego śmiertelne spustoszenie wirusa. Tyczyło się to także sportu, w tym piłki nożnej - zawieszono rozgrywanie lig w Europie, także kontynentalnych rozgrywek, Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Super Sport 30 VI - B

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Europejska Federacja Piłkarska wpadła na pomysł, jak dokończyć zmagania w Champions League. Mecze miałyby być rozegrane w ramach turnieju w jednym kraju. Wybór padł na Portugalię, ale problem z koronawirusem kolejny raz się wzmaga. Z tego powodu, nie wiadomo, czy uda się dograć tam pozostałe mecze.

Komentator Polsatu Sport, Tomasz Hajto w rozmowie z PolsatSport.pl zaproponował, by finał odbył się w Warszawie! - A co się u nas zmieniło w porównaniu z tym, co było dwa miesiące temu? Jak było 400 zakażeń dziennie, tak jest. A gramy w piłkę. Nie mam nic przeciwko temu, ba uważam, że to byłby świetny pomysł – by przenieść go do Warszawy. Mamy super hotele, jeden z najpiękniejszych stadionów w Europie i doświadczenie w organizacji wielkich imprez - powiedział Hajto.

Legia straci gwiazdę? Piłkarz lidera Ekstraklasy pod lupą giganta z Turcji

W ostatnich dniach liczba zachorowań powoli znowu zaczęła rosnąć. Poziom wykrycia koronawirusa w Portugalii wynosi w przypadku wielu ponad czterysta nowych przypadków dziennie. I to w sytuacji, gdy potrafił spaść poniżej stu przypadków.

Najnowsze