Ben Lederman

Autor: Cyfrasport Ben Lederman

el. Ligi Mistrzów 23/24

Pewna wygrana Rakowa w Tallinie i awans do kolejnej rundy. Rywale nie dostali nawet cienia szans

2023-07-18 21:04

Flora Tallin – Raków Częstochowa RELACJA. Raków Częstochowa w pierwszym meczu przeciwko Florze Tallin zaprezentował się nie do końca tak, jak chcieliby tego fani. Rywale mieli sporo szans i częstochowianie wygrali tylko 1:0. W rewanżu wdzieliśmy już Raków, który potrafi pokazać swoją wyższość nad rywalem i choć w pierwszej połowie nie zdołali strzelić bramki, to w drugiej gospodarze już nie wytrzymali tempa i stracili trzy gole. Tym samym Raków Częstochowa melduje się w 2. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Flora – Raków WYNIK.

Flora Tallin - Raków Częstochowa 0:3 (0:0) [0:4 w dwumeczu]

Bramki: Zwoliński (47', 59'), Papanikolaou (85')

Kartki: żółte: Seppik (67') - Svarnas (57')

Flora: Grunvald - Hussar, Seppik (84' Sapovalov), Kuusk, Lilander - Miller, Vassiljev - Kuraksin (68' Lipp), Alliku, Ojamaa - Reinkort (62' Mihhailov).

Raków: Kovacević - Svarnas, Arsenić, Rundić - Tudor (79' Wdowiak), Papanikolaou, Lederman, Jean Carlos (79' Sorescu) - Cebula (68' Koczerhin), Zwoliński (68' Piasecki), Nowak (68' Yeboah).

Flora Tallin - Raków Częstochowa

Witamy w relacji na żywo z meczu rewanżowego pierwszej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Flora Tallin podejmie Raków Częstochowa, który wygrał pierwsze spotkanie 1:0 i jest blisko awansu do 2. rundy! Start meczu o 19:00, bądźcie z nami!

Dzień dobry! Już za kilkanaście minut rozpocznie się rewanż Rakowa Częstochowa z Florą Tallin.

Przypomnijmy, że pierwszy mecz, w Częstochowie, Raków wygrał 1:0. Z pewnością nie jest to wynik, który dałby duży komfort psychiczny podopiecznych Dawida Szwargi.

Piłkarze obu drużyn już wychodzą na boisko.

1'

Grają!

1'

Wysoki pressing Rakowa od pierwszych chwil i przyniosło to efekty w postaci odbioru piłki na połowie rywala.

3'

Raków bardzo długo rozgrywa piłkę, lecz wciąż nie miał okazji przenieść się bliżej pola karnego przeciwnika.

3'

Groźna strata Rakowa w środku pola, dwa strzały Vassiljeva i dwa zablokowane.

4'

Kontra Rakowa, Cebula do Carlosa, ten próbuje dośrodkować i wywalczył rzut rożny.

5'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego mija wszystkich w polu karnym.

6'

Szybka akcja Rakowa, Nowak wystawia Jeanowi Carlosowi w polu karnym, ten uderza jednak piłka po rykoszecie wychodzi za linię boczną! Jeszcze strzał po rzucie rożnym, który ostatecznie łapie Grunvald.

8'

Teraz Lederman z 15. metra lewą nogą wysoko nad poprzeczką! To powinien być lepszy strzał.

10'

Ojamaa próbował przebić się lewą stroną, Cebula dobrze odbiera piłkę.

10'

Szybka akcja Rakowa, piłka trafia na prawo do Tudora, lecz jego strzał odbija Grunvald!

12'

Piłka znów do Tudora, teraz piłkarz Rakowa płasko w pole karne, ale obrońca zdołał wybić piłkę.

12'

Szybka odpowiedź Flory, Kuraksin bardzo mocno z linii pola karnego i Kovacević dopiero na raty łapie futbolówkę!

14'

Raków długo rozgrywa akcję i szuka jakiejś luki w obronie gospodarzy.

15'

Dośrodkowanie z prawej strony od Tudora, Zwoliński zdołał uderzyć głową, jednak nie skierował piłki nawet w światło bramki.

16'

Cebula próbował rozszerzyć akcję na lewą stroną do Jeana Carlosa, lecz robi to za lekko i strata.

18'

Tudor znów dośrodkowuje z prawej strony, Jean Carlos dopada do piłki, strzela i zostaje zablokowane.

21'

Raków ma wyraźną przewagę i prezentuje się naprawdę dobrze, lecz brakuje przełożenia na gole, co jest najważniejsze.

22'

Szybka akcja Flory, znów do piłki dopadł Kuraksin, uderzył z kilkunastu metrów i tym razem zatrzymał go obrońca! Rzut rożny, jednak mogło się to skończyć dużo gorzej.

23'

Wrzutka Vassiljeva z rzutu rożnego nie przyniosła zagrożenia.

25'

Tudor dośrodkowuje, piłka wybita przez obrońcę spada pod nogi Ledermana i Grunvald z trudem broni strzał z dystansu młodego Polaka!

26'

Jean Carlos zatrzymany faulem w środku pola.

27'

Kuraksin fatalnie wykańcza szybką kontrę swojej drużyny, dośrodkowując bardzo niecelnie, Kovacević zacznie od bramki.

29'

Świetne podanie Vassiljeva do Alliku i obrońcy w ostatniej chwili wybijają piłkę spod nóg pomocnika Flory!

31'

Flora teraz więcej przy piłce, Raków po początkowej przewadze postanowił nieco się wycofać.

32'

Tudor z prawej strony na lewą do Nowaka, ten zgrywa do Zwolińskiego, jednak obrońca przecina to podanie. Rzut rożny z lewej strony boiska dla Rakowa.

33'

Bez strzału po dośrodkowaniu, Reinkort wybija piłkę z własnego pola karnego.

33'

Bardzo dobra akcja Flory i na szczęście Vassiljev w kluczowym momencie źle podaje do Kuraksina.

35'

Tudor do Ledermana, ten odgrywa prostopadle koledze, niestety robi to zbyt mocno i piłka ląduje za linią końcową.

37'

Zwoliński po dośrodkowaniu Tudora z prawej strony uderza wprost w Grunvalda z ok. 6. metrów! To była świetna okazja do otwarcia wyniku!

38'

Teraz Lederman dośrodkowuje z prawego skrzydła, obrońcy wybijają piłkę nim Zwoliński do niej dopada.

38'

Jak to nie wpadło?! Nowak dośrodkowuje z rożnego, piłka odbita trafia do Rundicia, ten uderza głową, ale Grunvald znów broni!

40'

Szybka kontra Flory zakończona niecelnym podaniem Alliku do Ojamy.

43'

Tudor płasko przed bramkę i Nowak uderza w poprzeczkę! Ależ pech Rakowa!

44'

Jeszcze Zwoliński wywalczył rzut rożny z lewej strony boiska.

45'

Reinkort wybija piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Cebula fauluje jeszcze Ojamę i piłka dla Flory.

45 + 1'

Sędzia dolicza minutę.

45 + 1'

Koniec pierwszej połowy!

Za chwilę zaczynamy drugą połowę. W pierwszej części meczu Raków miał wyraźną przewagę, nawet trafił w poprzeczkę, ale wciąż nie ma gola, który mógłby uspokoić grę.

Piłkarze wracają na murawę.

46'

Rozpoczęła się druga połowa! Bez zmian w obu zespołach.

47'

GOOOOOOOL! ALEŻ OTWARCIE RAKOWA!

47'

Arsenić przejął piłkę daleko od bramki Flory, podbiegł kilkadziesiąt metrów, podcinką zagrał do Zwolińskiego, który teraz, sam na sam, z piłką przy nodze, płaskim uderzeniem pokonuje Grunvalda.

48'

Flora mogła odpowiedzieć! Miller huknął z dystansu tuż obok słupka bramki Kovacevicia.

51'

Długo rozgrywana akcja Rakowa w końcu przyspieszyła, Jean Carlos dostał piłkę na lewe skrzydło, lecz jego podanie przed bramkę zostało przecięte przez obrońców.

52'

Kolejna próba Zwolińskiego, teraz z linii pola karnego, ale Grunvald nie dał się zaskoczyć i łapie piłkę!

53'

Dośrodkowanie Vassiljeva z rzutu wolnego w pole karne Rakowa wybite przez Jeana Carlosa.

55'

Chwila przerwy, bo Cebula potrzebował pomocy medycznej. Wszystko wskazuje na to, że będzie mógł wrócić na boisko.

57'

Svarnass popełnił błąd, musiał faulować wychodzącego z akcją Ojamę i otrzymał żółtą kartkę.

59'

GOOOOOOL! ŚWIETNA AKCJA RAKOWA!

60'

Tudor wrzucał, wrzucał, aż w końcu wrzucił sobie asystę! Zawodnik Rakowa dostał piłkę od Zwolińskiego, ruszył prawym skrzydłem i po chwili oddał Zwolińskiemu futbolówkę tuż przed bramką Flory, gdzie ten dopełnił formalności.

62'

JAK-TO-NIE-WPADŁO?! Tudor ruszył prawym skrzydłem, położył obrońcę, stanął oko w oko z Grunvaldem i... uderzył obok bramki!

62'

Zmiana we Florze, Mihhailov za Reinkorta.

63'

Jean Carlos nie upilnował Mihhailova w polu karnym i zawodnik Flory uderza głową z kilku metrów! Na szczęście ponad bramką Kovacevicia.

65'

Jean Carlos świetnie ograł rywali na lewej stronie, dograł do Zwolińskiego, ale jego strzał z dużym trudem broni Grunvald!

66'

I znów Grunvald! Teraz obronił płaski strzał Nowaka z kilkunastu metrów.

68'

Zmiany w Rakowie i we Florze. Piasecki, Yeboah i Koczerhin za Zwolińskiego, Cebulę i Nowaka. We Florze Lipp za Kuraksina.

71'

Piasecki szybko po wejściu miał okazję do zdobycia gola, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem.

72'

Znów przerwa, Jean Carlos leży na murawie, potrzebna jest pomoc.

74'

Wracamy do gry.

75'

Tudor dośrodkowuje piłkę z rzutu wolnego z prawej strony boiska, Grunvald jednak bez problemu łapie futbolówkę zmierzającą w jego pole karne.

76'

Yeboah otrzymał piłkę w polu karnym, próbował strzelać i będzie z tego tylko rzut rożny.

77'

Bez zagrożenia po rzucie rożnym.

78'

Kolejna akcja Rakowa, Tudor prostopadle do Koczerhina, ten strzela z kilkunastu metrów i też zostaje zablokowany.

79'

Kolejne zmiany w Rakowie. Jean Carlos i Tudor schodzą, wchodzą Sorescu i Wdowiak.

80'

Yeboah wyszedł sam na sam, chyba sam nie wiedział, czy chce strzelać, czy podawać i ostatecznie wychodzi na to, że... może być rzut karny dla Rakowa po faulu Grunvalda!

81'

Faulu nie było, będzie natomiast rzut rożny dla Rakowa z lewej strony boiska.

82'

Bez strzału Rakowa po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

83'

Sorescu mógł wyłożyć piłkę Koczerhinowi, nie zdecydował się na to i próbował uderzać sam, ale nie zrobił tego skutecznie.

84'

Zmiana we Florze, Sapovalov za Seppika.

85'

ALEŻ TRAFIENIE PAPANIKOLAOU! RAKÓW 3:0!

86'

Piasecki ruszył lewą stronę boiska, zagrał do Yeboaha na środku, ten od razu zgrał do Papanikolaou, który na 16. metrze jeszcze sobie poprawił piłkę i pięknym, podkręconym strzałem umieścił ją nad Grunvaldem tuż pod poprzeczką.

87'

GOOOOL! Ależ miazga, Piasecki na 4:0!

88'

Zwoliński podcinką dośrodkowuje z prawej strony, Piasecki uderza głową i piłka mija Grunvalda. Pogrom.

89'

A jednak nie ma gola! Sędzia pokazuje pozycję spaloną!

90'

Sędzia dolicza aż 6 minut!

90 + 1'

Jeszcze dobrą okazję miał Alliku, ale pomocnik Flory nie zdołał odpowiednio dokręcić piłki przy strzale z kilkunastu metrów.

90 + 3'

Jeszcze Vassiljev z dystansu! Na szczęście jego strzał został zablokowany.

90 + 4'

Piłka odbiła się niekontrolowanie w polu karnym Rakowa po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, jednak Kovacević spokojnie ją łapie.

90 + 6'

KONIEC! Raków pewnie wygrywa i awansuje do 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

PO MECZU

To był bardzo dobry mecz w wykonaniu Rakowa Częstochowa. Może nie był perfekcyjny, bo było kilka słabszych momentów, gdzie Flora miała swoje okazje, ale nie ma się tak naprawdę do czego przyczepić. 3:0 na terenie rywala i pewny awans to świetny wynik.

To już wszystko z naszej strony, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na sport.se.pl!

Flora Tallin – Raków Częstochowa RELACJA NA ŻYWO Liga Mistrzów: Flora – Raków WYNIK LIVE

Raków Częstochowa udanie rozpoczął walkę o awans do fazy grupowej europejskich pucharów w sezonie 2023/2024. Mistrz Polski pokonał 1:0 Florę Tallin i z tą skromną zaliczką udał się do Estonii, gdzie zostanie rozegrany rewanż. Wygrana tylko jedną bramką z pewnością nie jest szczytem marzeń, tym bardziej, że piłkarze Flory potrafili postraszyć „Medaliki” już w pierwszym spotkaniu. Czy wykorzystają atut swojego boiska i pokrzyżują plany Rakowa na awans do 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów? Podopieczni Dawida Szwargi z pewnością zrobią wszystko, by nie dać sobie wyrwać przewagi z rąk.