Robert Lewandowski

Autor: PAP/EPA Robert Lewandowski

GOL Lewandowskiego z Salzburgiem! Polak tym trafieniem dogonił legendę! [WIDEO]

2020-11-25 21:53

Piłkarze Bayernu Monachium długo kazali czekać swoim kibicom na pierwszego gola w środowym meczu Ligi Mistrzów. Mistrzowie Niemiec na własnym obiekcie mierzyli się z austriackim Salzburgiem. Wynik spotkania tuż przed zakończeniem pierwszej połowy otworzył Robert Lewandowski, który pnie się w klasyfikacji strzelców wszech czasów.

Przed dwoma tygodniami Bayern Monachium dość gładko rozprawił się z rywalami z Austrii. Bawarczycy w Salzburgu wygrali 6:2 i podobnej strzelaniny można było się spodziewać w środę. Gospodarze długo czekali jednak na pierwszą bramkę. Tą w 42. minucie zdobył niezawodny Robert Lewandowski. Polak wykorzystał nie do końca udaną interwencję Cicana Stankovicia, który po strzale Thomasa Muellera sparował piłkę do boku. A "Lewy" nie miał problemów, aby dobić ją do pustej bramki. Dla reprezentanta Polski była to 71. bramka w Lidze Mistrzów, co oznacza że w historycznej klasyfikacji dogonił Raula Gonzaleza i ma przed sobą jedynie Cristiano Ronaldo i Leo Messiego.