Hansi Flick

i

Autor: AP PHOTO/MANU FERNANDEZ, Associated Press Hansi Flick

Trener Barcelony o polskim duecie

Hansi Flick o występie Roberta Lewandowskiego. Tak ocenił Wojciecha Szczęsnego

2025-04-10 9:18

Piłkarze Barcelony zdemolowali Borussię, którą pokonali 4:0 w pierwszym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów. Brylował Robert Lewandowski, strzelec dwóch goli. Trener Barcelony ocenił występ Lewego i Wojciecha Szczęsnego w rozmowie w Canal+ Sport.

Hansi Flick: Mam nadzieję, że Robert nadal będzie skuteczny

Lewandowski strzelił dwa gole w drugiej połowie. W tym sezonie ma już 40 trafień we wszystkich rozgrywkach, 11 bramek w Lidze Mistrzów i 99 w barwach Barcelony.

- Nie znam innego Roberta niż tego, który regularnie strzela gole. Mam nadzieję, że tak będzie nadal - powiedział trener Hansi Flick w Canal+ Sport.

FC Barcelona - Borussia Dortmund: SKRÓT MECZU. Duma Katalonii gromi Borussię, dwa gole Roberta Lewandowskiego [WYNIK, SKŁADY]

Wojciech Szczęsny pomaga Barcelonie doświadczeniem

Wojciech Szczęsny zachował czyste konto, choć raz został pokonany, ale gol nie został uznany, bo rywal był na pozycji spalonej. To był już mecz numer 21 Polaka, który jeszcze nie przegrał w barwach Barcelony.

- Tek pomaga nam swoim ogromnym doświadczeniem - ocenił trener Flick w Canal+ Sport. - Sprawia, że czujemy się pewnie i bezpiecznie w defensywie. Bije od niego dobra energia. Idealnie uzupełnia zespół. Znów mogę powiedzieć: mam nadzieję, że tak będzie nadal.

Robert Lewandowski znów to zrobił Borussii! Złota główka Polaka, a potem kolejny gol [WIDEO]

Barcelona na to musi uważać w Dortmundzie

Szkoleniowiec cieszył się z wygranej Barcelony. Wyznał, co zadecydowało o sukcesie i co czeka jego podopiecznych w rewanżu w Dortmundzie.

- Nie uważam, żebyśmy zagrali perfekcyjnie - zaskoczył trener Flick  w Canal+ Sport.  - Ale pokazaliśmy się z bardzo, bardzo dobrej strony. Zagraliśmy na niezwykle wysokim poziomie. Ale, żeby był to perfekcyjny mecz, to musielibyśmy popełnić mniej błędów. Wyjdziemy tak samo skoncentrowani, jak dzisiaj. Drugi mecz będzie równie ważny. W Dortmundzie mają wspaniałych kibiców i wszystko może się szybko zmienić. Musimy być w pełni skupieni i zagrać na takim samym poziomie jak dziś.

Szymon Żurkowski przeszedł operację! Co ze zdrowiem gwiazdy Empoli?

- Tek pomaga nam swoim ogromnym doświadczeniem. Sprawia, że czujemy się pewnie i bezpiecznie w defensywie. Bije od niego dobra energia. Idealnie uzupełnia zespół. Znów mogę powiedzieć: mam nadzieję, że tak będzie nadal - powiedział trener Hansi Flick w Canal+ Sport.

QUIZ. Ile wiesz o Wojciechu Szczęsnym? Mniej niż 8/15 to wstyd!
Pytanie 1 z 15
Zacznijmy od czegoś łatwego. Wojciech Szczęsny jest synem innego, znanego bramkarza. Podaj jego imię
Sonda
Czy Wojciech Szczęsny powinien zostać w Barcelonie na dłużej?
Tomasz Iwan: Szczęsny? Nie wszystkie jego interwencje są szczęśliwe
Polska na ucho
Jedną nogą w finale

Najnowsze