Sebastian Boenisch, Bayer Leverkusen

Autor: Eastnews Sebastian Boenisch, Bayer Leverkusen

Leverkusen o krok od awansu. Powrót Sebastiana Boenischa

2014-11-04 21:28

Sebastian Boenisch w końcu zdrowy. Reprezentant Polski wyleczył uraz pięty i zagrał po raz pierwszy od ponad miesiąca. W meczu Ligi Mistrzów pomógł Bayerowi Leverkusen w odniesieniu wyjazdowego zwycięstwa nad Zenitem Sankt Petersburg 2:1. Bohaterem "Aptekarzy" został Heung-Min Son, strzelec dwóch goli.

Boenisch kontuzji pięty doznał pod koniec września, tuż przed meczami eliminacji Euro 2016 z Niemcami i Szkocją. Mimo powołania do reprezentacji Polski po ponad rocznej przerwie, powrót do kadry musiał odłożyć na później. Być może selekcjoner sięgnie po obrońce Bayeru już niedługo, gdyż ten jest już w pełni zdrowy, i jak pokazał w Sankt Petersburgu, w całkiem wysokiej formie.

Mario Balotelli wymienił się koszulkami z rywalem. W przerwie meczu! [WIDEO]

We wtorkowym spotkaniu Ligi Mistrzów Boenisch pojawił się na boisku w 65. minucie. Zaledwie trzy minuty później Son wyprowadził "Aptekarzy" na prowadzenie, a po kolejnych pięciu minutach podwyższył na 2:0. Gospodarze dwoili się i troili, aby odrobić straty, ale było ich stać jedynie na strzelenie honorowego gola.

Dzięki wygranej Bayer umocnił się na prowadzeniu w grupie C. Nad trzecim w tabeli Zenitem mają pięć punktów przewagi i są bardzo blisko wywalczenia awansu do fazy pucharowej rozgrywek. W następnej kolejce niemiecki zespół zmierzy się na własnym boisku z Monaco.

Zenit Sankt Petersburg - Bayer Leverkusen 1:2 (0:0)
Rondon 89 - Son 68, 73

Zenit: Jurij Łodygin - Aleksandr Aniukow, Ezequiel Garay, Nicolas Lombaerts, Domenico Criscito - Javi García, Danny (79. Aleksandr Riazancew), Axel Witsel, Oleg Szatow (87. Andriej Arszawin), Hulk - Aleksandr Kierżakow (79. Salomon Rondon)

Bayer: Bernd Leno - Giulio Donati, Omer Toprak, Emir Spahić, Tin Jedvaj (65. Sebastian Boenisch) - Hakan Calhanoglu, Julian Brandt (53. Josip Drmić), Karim Bellarabi, Lars Bender, Heung-Min Son - Stefan Kiessling (90. Robbie Kruse)

Żółte kartki: Szatow, Garay, Danny, Witsel - Donati, Bellarabi.