Manchester City - Bayern Monachium

Autor: AP PHOTO/DAVE THOMPSON

Hit Ligi Mistrzów

Bayern Monachium na kolanach! Manchester City jedną nogą w półfinale Ligi Mistrzów

2023-04-11 22:53

Wielkich emocji dostarczył wtorkowy mecz Ligi Mistrzów pomiędzy Manchesterem City, a Bayernem Monachium. Obie ekipy od początku spotkania miały kilka dogodnych sytuacji, ale żadna z nich nie zmieniła wyniku na tablicy. W 27. minucie piłkę przejął Rodri i fantastycznym strzałem pokonał Sommera. W drugiej połowie były coraz gorsze momenty w wykonaniu drużyny Tuchela. Na 2:0 podwyższył Bernardo Silva, który otrzymał świetne podanie od Erlinga Haalanda i pokonał bramkarza gości strzałem głową. Po chwili najskuteczniejszy napastnik "The Citizens" ustalił wynik meczu. Zespół Pepa Guardioli jest o wiele bliżej wymarzonego półfinału Ligi Mistrzów.

Manchester City - Bayern Monachium 3:0 (1:0)

Bramki: Rodri (28'), Silva (70'), Haaland (76')

Kartki: żółte: Silva, Davies, Pavard

Manchester City: Ederson - Akanji, Dias, Ake - Stones, Rodri - Silva, De Bruyne (Alvarez 68'), Gundogan, Grealish - Haaland

Bayern Monachium: Sommer - Pavard, Upamecano, de Ligt, Davies (Cancelo 80') - Goretzka, Kimmich - Coman, Musiala, Sane - Gnabry

Wszyscy zagorzali kibice piłkarscy na pewno nie przegapią takiego święta. Manchester City będzie podejmował na Etihad Stadium Bayern Monachium. W ekipie mistrza Niemiec w ostatnim czasie doszło do zmiany szkoleniowca, Juliana Nagelsmanna zastąpił inny niemiecki trener - Thomas Tuchel. "The Citizens" do pełni szczęścia brakuje zwycięstwa właśnie w rozgrywkach Ligi Mistrzów, a mają duże szansę, aby to osiągnąć w tym sezonie, ponieważ są stawiani w roli faworyta. Ostatni raz w tych rozgrywkach mierzyli się w 2014 roku (faza grupowa), wówczas pierwszy mecz wygrał Bayern, a w rewanżu lepszy był klub z Manchesteru.