Piotr Zieliński

Autor: AP PHOTO Piotr Zieliński

Liga Mistrzów

Napoli walczyło, szarpało, ale Real nie dał sobie wydrzeć kompletu punktów! Gol Zielińskiego nie pomógł

2023-10-03 22:57

Napoli – Real Madryt WYNIK. Mecz Napoli - Real Madryt zapowiadany był jako jeden z hitów drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów i tak faktycznie było. Mieliśmy wiele emocji, zmiany prowadzenia, kartki, rzut karny i mnóstwo strzałów z obu stron. Polscy fani z pewnością mogli się cieszyć z faktu, że Piotr Zieliński zagrał dobry mecz i zdobył bramkę z rzutu karnego, ale ostatecznie nie przełożyło się to na zdobycz punktową - Real Madryt wygrał 3:2, a bohaterem "Królewskich" został Jude Bellingham, autor asysty i gola. Poniżej prezentujemy zapis relacji na żywo z tego spotkania. Napoli - Real Madryt RELACJA.

SSC Napoli - Real Madryt 2:3 (1:2)

Bramki: Ostigard (19'), Zieliński (k)(54') - Vinicius jr. (27'), Bellingham (34'), Meret (sam.)(78')

Kartki: żółte: Natan (45') - Bellingham (70'), Arrizabalaga (89')

Napoli: Meret - Di Lorenzo, Ostigard, Natan, Olivera (88' Rui) - Anguissa (88' Simeone), Lobotka (88' Cajuste), Zieliński (75' Raspadori) - Politano (70' Elmas), Osimhen, Kvaratskhelia.

Real: Arrizabalaga - Carvajal, Nacho, Rudiger, Camavinga (64' Mendy) - Valverde, Tchouameni, Kroos (65' Modrić)- Bellingham - Rodrygo (75' Joselu), Vinicius jr. (84' Ceballos).

Na żywo

SSC Napoli - Real Madryt

90 + 6'

KONIEC MECZU! Real ostatecznie wygrywa z Napoli 3:2!

90 + 5'

Jeszcze strzał Ostigarda, ale Kepa pewnie łapie!

90 + 5'

Real zdołał odrzucić rywala od swojego pola karnego i dobrze utrzymuje się przy piłce.

90 + 3'

Wielkie zamieszanie w polu karnym Realu, w końcu Rudiger zdołał to wybić!

90 + 2'

Raspadori dostał piłkę na linii pola karnego, lecz został momentalnie zablokowany.

90'

Sędzia doliczył 5 minut.

90'

Rudiger sprzątnął piłkę sprzed nosa Osimhena po dośrodkowaniu od Ruiego.

89'

Arrizabalaga dostaje żółtą kartkę za grę na czas.

88'

Potrójna zmiana w Napoli, Cajuste za Lobotkę, Simeone za Anguissę i Rui za Oliverę.

87'

Elmas groźnie z prawej strony na dalszy słupek, Olivera nie zdołał jednak sięgnąć piłki.

86'

Napoli jeszcze przejęło inicjatywę, ale póki co brak choćby strzałów.

84'

Zmiana w Realu, Ceballos za Viniciusa.

84'

Nie będzie kolejnego rzutu rożnego, Kepa zacznie od bramki.

83'

Dobra centra, Osimhen walczył o pozycję do strzału, ostatecznie po zamieszaniu piłka wybita za linię końcową.

82'

Niespodziewanie Elmas doszedł do dobrej okazji i wywalczył rzut rożny.

81'

Dużo chaosu na boisku, Napoli znów wygląda na pogubione.

79'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego wybite przez Ostigarda, piłkę zgarnia Velverde, który uderzył potężnie na bramkę, piłka odbija się od poprzeczki, od pleców Mereta i wpada do siatki!

78'

GOOOOOOOL! REAL WRACA NA PROWADZENIE!

77'

Osimhen świetnie we własnym polu karnym wybija piłkę zagraną przez Modricia.

75'

Zmiany w obu zespołach. Raspadori za Zielińskiego w Napoli i Joselu za Rodrygo w Realu.

74'

Vinicius niepilnowany na linii pola karnego, uderza od razu, ale Meret świetnie broni! Piłka leci jeszcze do Bellinghama, ten jednak uderza głową obok bramki.

73'

Samotny rajd Modricia zakończony strzałem zza pola karnego - uderzenie zablokowane i będzie korner z prawej strony.

72'

Elmas źle, traci piłkę, lecz ratuje go Anguissa, który momentalnie odbiera piłkę piłkarzom Realu.

70'

Bellingham otrzymuje żółtą kartkę.

70'

Zmiana w Napoli, Elmas za Politano.

69'

Osimhen poturbowany przez obrońców Realu jeszcze na własnej połowie.

68'

Real próbował odpowiedzieć, Bellingham i Vinicius zatrzymani, Ostigard wybija na aut.

66'

Zieliński zagrywa świetnie do Kvaratskhelii, ale ten za długo się zbiera ze strzałem i został zablokowany!

65'

Ostigard za mocno do Kvaratskhelii, Carvajal zgrywa głową do Kepy.

64'

Podwójna zmiana w Realu, Mendy za Camavingę i Modrić za Kroosa.

64'

Ależ błąd Osimhena, sprowadził piłkę do ziemi i zamiast oddać Kvaratskhelii, to próbuje sam się zabrać w pole karne i traci.

62'

Napoli zdecydowanie naciska teraz na Real, kompletnie inaczej to wygląda, niż w pierwszej połowie.

60'

Kvaratskhelia do Zielińskiego, ten sprytnie zamiast przejmować, puszcza to do Osimhena, ale Nigeryjczyk nie zdołał oddać strzału.

57'

Kvaratskhelia zostawia piłkę Zielińskiemu na ok. 18. metrze przed bramką, Polak uderzył z całej siły, ale teraz Kepa stanął na wysokości zadania!

56'

Ależ postraszył teraz Kvaratskhelia! Piłka po jego uderzeniu otarła boczną siatkę, niewiele brakowało!

56'

Real próbował odpowiedzieć, lecz rajd Viniciusa lewą stroną czysto zatrzymany, Meret zacznie od bramki.

54'

Zieliński huknął płasko i mimo że Kepa go wyczuł, to piłka od słupka odbija się i wpada do bramki!

54'

GOOOOOOOL! ZIELIŃSKIIIIIIIIIIIII! JEST REMIS!

53'

Piłka po zagraniu Osimhena odbija się od ręki Nacho i sędzia wskazuje na jedenastkę!

52'

Turpin idzie sam obejrzeć całą sytuację!

51'

kornera nie ma póki co, sędzia sprawdza, czy nie powinien być rzut karny!

50'

Świetnie ruszył Zieliński z głębi pola, zagrywa prostopadle do Osimhena, jednak ten wywalczył tylko rzut rożny!

50'

Dogranie z prawej strony w pole karne Realu, Osimhen staranował Rudigera i Real zacznie z rzutu wolnego.

49'

Kvaratskhelia teraz dobrze do Olivery, Urugwajczyk zatrzymany przez Carvajala.

47'

Kvaratskhelia wpadł w pole karne Realu, próbował jeszcze podawać do Zielińskiego, lecz Polak nie odczytał dobrze jego zamiarów i nie ruszył nawet do tej piłki.

46'

Gramy!

PRZERWA

Piłkarze i sędziowie powoli wracają na boisko, zaraz zaczynamy drugą połowę!

PRZERWA

Krótko i na temat Bellinghama - autora asysty i gola w pierwszej połowie.

45 + 1'

Uderzenie bezpośrednio z ponad 20 metrów z rzutu wolnego zablokowane, sędzia kończy pierwszą połowę!

45'

Rodrygo dostał świetną piłkę od Camavingi z głębi pola, rusza do przodu i Natan musi ratować się faulem, żółta kartka.

44'

Politano bezpośrednio z rożnego próbował zaskoczyć Kepę Arrizabalagę - nieskutecznie.

44'

Dobre dośrodkowanie, Osimhen uderza, piłka ociera się jeszcze o obrońcę i wychodzi na korner z drugiej strony.

43'

Długa piłka Zielińskiego do Olivery i Urugwajczyk wywalczył rzut rożny.

41'

Atak Napoli, Anguissa wycofuje z prawego skrzydła przed pole karne go Politano, jednak jego strzał z lewej nogi wyraźnie za słaby, aby zaskoczyć golkipera Realu.

38'

Stały fragment gry nie daje wiele Realowi, poszła kontra, Politano zagrywa z prawej strony do środka, ale Osimhen uderza prosto w Kepę!

38'

Vinicius uderza z kilkunastu metrów i zostaje zablokowany. Piłka trafia jeszcze do Kroosa, ten też strzela i piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

35'

Co zrobiła obrona Napoli? Bellingham otrzymał piłkę od Camavingi kilkadziesiąt metrów przed bramką, Anglik ruszył do przodu, nikt za bardzo mu nie przeszkadzał i ten w końcu wbiegł w pole karne i przymierzył z prawej nogi po długim słupku, Meret bez szans.

34'

GOOOOOL! BELLINGHAM DAJE PROWADZENIE REALOWI!

33'

Kvaratskhelia niecelnie zagrywa do Osimhena, Kepa zacznie od bramki.

31'

Był jeszcze korner, bowiem piłka otarła się jeszcze o Natana, ale Real nie zdołał zatrudnić Mereta w tej akcji.

31'

Vinicius uderza sprzed pola karnego - bardzo niecelnie.

30'

Real naciera, Camavinga teraz dobrze przebijał się lewą stroną i został zatrzymany w ostatniej chwili.

28'

Di Lorenzo podał prosto pod nogi Bellinghama, ten wpada w pole karne, oddaje Viniciusowi, który z ostrego kąta, albo bardzo celnie, wyrównuje stan meczu.

27'

GOOOOOOOOL! ALEŻ BŁĄD NAPOLI I MAMY REMIS!

26'

Krótkie rozegranie, dośrodkowanie w drugie tempo, lecz tym razem też nie przyniosło to rezultatu, Kepa zacznie od bramki.

26'

Ostre dośrodkowanie Politano, piłka wybita i będzie powtórka.

25'

Bomba Zielińskiego z dystansu, rykoszet i będzie rzut rożny!

24'

Kvaratskhelia ruszył lewą stroną, został jednak zepchnięty do linii bocznej i stracił piłkę.

24'

23'

Teraz lewą stroną ruszył Vinicius, w końcu musiał odegrać na prawo, a tam zagranie Carvajala zostało zablokowane przez Oliverę.

22'

Napoli przejęło inicjatywę, częściej jest teraz przy piłce.

19'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłkę głową uderza Natan - ta odbija się od poprzeczki i trafia na głowę Ostigarda, który trafia do siatki!

19'

GOOOOOOOOL! NAPOLI WYCHODZI NA PROWADZENIE!

17'

Zieliński niecelnie z rzutu rożnego, po chwili mógł poprawić, lecz też dorzucił wprost na głowę obrońcy Realu.

17'

Olivera wywalczył rzut rożny z lewej strony boiska.

16'

Kornera jednak nie będzie, wcześniej był spalony.

15'

Wielkie zamieszanie w polu karnym Napoli, do piłki w końcu dopadł Rodrygo i spróbował uderzać przewrotką! Wywalczył tylko rzut rożny.

13'

Osimhen przejął piłkę na linii pola karnego, uderzył instynktownie, jednak obrońcy Realu zdążyli go zablokować!

11'

I znów próbował głową Tchouameni, niecelnie.

11'

Teraz próba Bellinghama bardziej z lewej strony, Olivera blokuje, kolejny rzut rożny dla Realu.

10'

Dośrodkowanie, próba uderzenia Tchouameniego zablokowana.

9'

Rodrygo znów próbuje strzału z prawej części pola karnego, teraz jednak piłkę blokuje Natan i będzie korner.

6'

Świetna piłka Bellinghama do Rodrygo, ten wychodzi sam na sam z Meretem i przegrywa ten pojedynek! Świetna interwencja bramkarza gospodarzy.

5'

Osimhen powalony przez Nacho na prawym skrzydle, sędzia nie dostrzegł tam faulu obrońcy Realu.

4'

Teraz Politano wpadł w pole karne Realu, dograł do środka, lecz zrobił to zbyt lekko i obrońcy wybili.

3'

Daleka piłka na Viniciusa z linii obrony niecelna, Meret chwyta.

3'

Póki co Real utrzymuje się przy piłce, ale nie rzuca się do mocnego ataku.

1'

Zaczęli!

Wybrzmiał już hymn Ligi Mistrzów, za chwilę zaczynamy.

Piłkarze wychodzą na boisko!

A tak zagrają gospodarze, w pierwszym składzie oczywiście Piotr Zieliński!

w takim składzie zagrają dziś goście.

Dobry wieczór! Już za kilkanaście minut Napoli Piotra Zielińskiego podejmie u siebie Real Madryt!

Witamy w relacji na żywo z meczu SSC Napoli - Real Madryt w ramach fazy grupowej Ligi Mistrzów. Start meczu o godzinie 21:00, bądźcie z nami!

Napoli – Real Madryt Relacja NA ŻYWO Liga Mistrzów: SSC Napoli – Real Madryt dzisiaj 3.10 LIVE ONLINE

SSC Napoli ma za sobą najlepszy sezon od kilkudziesięciu lat - „Azzurri” sięgnęli po mistrzostwo Włoch i dotarli do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Wśród kibiców z pewnością został jednak pewien niedosyt, jeśli chodzi o rywalizację w Europie, bowiem w walce o półfinał Napoli przegrało z Milanem – drużyną zdecydowanie będącą w ich zasięgu, choć kilka dni przed pierwszym meczem w Lidze Mistrzów podopieczni Stefano Pioliego rozbili późniejszych mistrzów Włoch w meczu ligowym aż 4:0! Teraz Napoli z pewnością ostrzy sobie zęby na kolejny świetny, a może nawet lepszy występ w najbardziej prestiżowych rozgrywkach piłkarskich świata.

Napoli – Real Madryt WYNIK NA ŻYWO Napoli – Real Madryt wtorek 3 października RELACJA LIVE

Real Madryt z kolei może być nieco podrażniony porażką w półfinale poprzednich rozgrywek i przegranym wyścigu o mistrzostwo Hiszpanii. Po utracie Karima Benzemy „Królewscy” nie mają jednak napastnika, który straszyłby rywali tak, jak robił to Francuz. Za to ich galaktyczną pomoc wzmocnił Jude Bellingham i to w nim fani pokładają najwięcej nadziei – to on uratował zwycięstwo w pierwszym meczu tegorocznej Ligi Mistrzów przeciwko Unionowi Berlin (1:0). Swój pierwszy mecz wygrało także SSC Napoli (2:1 z Bragą) więc ten, kto wygra dzisiejsze spotkanie, będzie liderem po dwóch kolejkach fazy grupowej.