Autor: AP PHOTO/MARTIN MEISSNER Harry Kane

Czteropak

Niesamowite statystyki Harry'ego Kane'a. Kibice Bayernu mogą zapomnieć o Lewandowskim

2024-09-18 13:30

Nie mieli litości piłkarze Bayernu Monachium dla ekipy Dinama Zagrzeb. Niemcy rozbili Chorwatów aż 9:2 w 1. kolejce fazy ligowej Ligi Mistrzów. Bawarczykom cztery gole zapewnił Harry Kane. Dla Anglika to był przyjemny wieczór, bowiem aż trzy bramki zdobył z rzutów karnych. W weekend strzelił trzy gole w ligowym meczu z Holstein Kiel. W meczu z Dinamem przeszedł do historii angielskiego futbolu.

Wtorkowa kanonada w Monachium sprawiła, że Harry Kane został najskuteczniejszym Anglikiem w historii występów w Lidze Mistrzów. Po "czteropaku" w meczu z Dinamem Zagrzeb ma już w sumie 33 gole na koncie. – Wywieraliśmy presję od samego początku i wykorzystaliśmy nasze szanse. Niestety, po przerwie wyłączyliśmy się na 10 minut. Musimy wyciągnąć z tego wnioski. Ogólnie rzecz biorąc, to była niesamowita noc – powiedział po spotkaniu Kane.

Odkąd dołączył do monachijskiego klubu, robi wszystko, by fani FCB zapomnieli o Robercie Lewandowski. Kane w 50 meczach w barwach Die Roten strzelił... 53 gole. Sprowadzenie go z Tottenhamu za 100 mln euro było doskonałym pomysłem władz Bayernu, które od miesięcy szukały następcy Roberta Lewandowskiego. Tylko na razie trofeów brak. W pierwszym sezonie Bayern przegrał rywalizację na każdym polu. Kane'owi koło nosa przeszedł nawet Superpuchar Niemiec, w którym zresztą debiutował w barwach FCB, ale niespodziewanie na Allianz Arenie wygrał RB Lipsk.

Po tak wysokiej wygranej nad ekipą z Zagrzebia wiele wskazuje na to, że Bayern zostanie liderem "nowej" Ligi Mistrzów...

Odwiedziliśmy Flashscore. Liczby nie kłamią: Lewandowski wygrał ze Świątek