Ivi Lopez

Autor: Cyfrasport Ivi Lopez

Raków Częstochowa zmiażdżył wicemistrza Kazachstanu! Koncertowy mecz w wykonaniu podopiecznych Marka Papszuna

Raków Częstochowa rozpoczął zmagania w europejskich pucharach. Podopieczni Marka Papszuna trafili na drużynę z Kazachstanu - FK Astana. W pierwszej połowie spotkania gospodarze grali fenomenalnie, cały czas naciskając na rywala. Już w czwartej minucie na listę strzelców wpisał się Ivi Lopez, w 21. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Sorescu i goście próbowali wykorzystać przewagę na swoją korzyść, na szczęście to się nie udało i przed końcem pierwszej połowy wynik na 2:0 podwyższył Mateusz Wdowiak. W kolejnych 45. minutach wicemistrzowie Polski grali asekuracyjnie, aż do 62. minuty, gdzie czerwoną kartkę otrzymał piłkarz z kazachstańskiego klubu. Po tej sytuacji Raków zaczął grać odważniej w ofensywie, co ostatecznie zakończyło się wynikiem 5:0 po trafieniach: Gutkovskisa, Kochergina i Tudora.

Raków Częstochowa - Astana 5:0 (2:0)

Bramki: Lopez (4'), Wdowiak (41'), Gutkovskis (65'), Papanikolaou (77'), Tudor (90+4)

Kartki: Czerwone: Sorescu (21'), Darabayev (62') Żółte: Sorescu (12'), Manzorro (12'), Darabayev (29'), Racovitan (32') Kusyapov (47')

Raków: Kovacevic - Racovitan (Tudor), Arsenic, Rundic - Sorescu, Papanikolaou, Lederman (Kochergin), Kun - Wdowiak (Długosz), Gutkovskis (Piasecki), Lopez (Czyz)

Astana: Milosevic - Gabyshev, Kusyapov, Polyakov, Bryan - Manzorro (Pertsukh), Darabayev, Ebong - Dosmagambetov, Vloet, Pedro Eugenio (Basmanov)

Kto wygra mecz Raków Częstochowa - FK Astana?

Raków - Astana RELACJA NA ŻYWO Eliminacje Liga Konfernecja Europy Raków Częstochowa - Astana za darmo w internecie relacja live online Raków - Astana WYNIK na żywo, SKŁADY

Raków Częstochowa udane rozpoczął sezon 2022/23, najpierw pokonując Lecha Poznań w meczu o Superpuchar Polski, a później ogrywają 1:0 Wartę Poznań w pierwszej kolejce PKO Ekstraklasy. Teraz przyszedł czas, aby podopieczni trenera Marka Papszuna rozpoczęli batalię w europejskich pucharach. W pierwszym meczu czeka nas starcie Raków Częstochowa - Astana. Zarówno wicemistrzowie Polski, jak i ekipa z Kazachstanu startują z tego samego poziomu, czyli zaczynają rywalizację w eliminacjach Ligi Konferencji Europy od II rundy. Przed meczem Raków Częstochowa - Astana, to piłkarze prowadzeni przez Marka Papusza wskazywani są w roli faworytów. Piłkarze z Częstochowy będą mieli w tym spotkaniu specjalną motywację, bowiem będzie to pierwszy mecz pucharowy w historii klubu, który odbywać się będzie na stadionie w Częstochowie. Przed sezonem Raków Częstochowa rozgrywał swoje mecze w europejskich pucharach na stadionie w Bielsku-Białej. Kto będzie górą w meczu Raków - Astana? Przekonamy się już niebawem!

NIE PRZEGAP: Grzegorz Krychowiak bezlitośnie zaatakowany przez Rosjan! Ohydne słowa o polskim piłkarzu, aż ręce opadają

Listen to "Lewandowski w Barcelonie! Z jakim numerem? Ile zarobi? Kiedy zagra?" on Spreaker.