Robert Lewandowski

i

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

złota piłka

Robert Lewandowski nagrodzony podczas gali Złotej Piłki! Wielkie wyróżnienie, kapitan Polaków nie miał sobie równych

2022-10-17 21:19

Wielu fanów reprezentacji Polski, Roberta Lewandowskiego oraz Barcelony bez dwóch zdań chciałoby zobaczyć, jak kapitan Biało-czerwonych odbiera tę najbardziej prestiżową indywidualną nagrodę na świecie, jednak tym razem, "Lewy" znów otrzymał inne wyróżnienie. Podobnie jak przed rokiem, na gai Złotej Piłki Lewandowski otrzymał nagrodę im. Gerda Muellera.

Już od jakiegoś czasu mówiło się, że podczas ceremonii wręczenia Złotej Piłki, Robert Lewandowski znów będzie musiał obejść się smakiem. Liczne przecieki mówiły o tym, że najbardziej prestiżowa indywidualna nagroda piłkarska trafi w ręce Karima Benzemy, który nie tylko był czołową postacią Realu Madryt w ubiegłym sezonie Ligi Mistrzów i wygrał te rozgrywki, ale także dorzucił do tego mistrzostwo Hiszpanii. Te same źródła wskazywały również, że także Robert Lewandowski otrzyma specjalną nagrodę podczas gali Złotej Piłki 2022 i tak też się stało. 

Robert Lewandowski znów nie miał sobie równych! Gwiazdor Barcelony nagrodzony na gali Złotej Piłki

Przed rokiem, kiedy Złotą Piłkę odbierał Leo Messi, Robert Lewandowski otrzymał nagrodę im. Gerda Muellera, dla strzelca największej liczby bramek dla klubu oraz reprezentacji. Tuż przed galą Złotej Piłki 2022 pojawiły się informacje, że również w tym roku kapitan reprezentacji Polski odbierze tę nagrodę, którą przed kilkoma miesiącami wielu kibiców z przekąsem nazywało nagrodą pocieszenia. 

Robert Lewandowski nagrodzony podczas gali Złotej Piłki! Wielkie wyróżnienie, kapitan Polaków nie miał sobie równych

Plotki te się potwierdziły i zanim Karim Benzema otrzymał Złotą Piłkę, na scenę został zaproszony Robert Lewandowski, gdzie po raz drugi z rzędu wręczono mu nagrodę im. Gerda Muellera. W ubiegłym sezonie Polak pod względem ilości strzelonych bramek nie miał sobie równych i trafił do siatki zarówno dla klubu, jak i reprezentacji aż 57 razy. To jednak nie wystarczyło, aby zdobyć Złotą Piłkę

Sonda
Czy Robert Lewandowski zasłużył na Złotą Piłkę?
PKO Ekstraklasa odc. 9
Najnowsze