Rosjanie mieli obrzydliwy plan

i

Autor: AP PHOTO/PAVEL GOLOVKIN, FILE Rosjanie mieli obrzydliwy plan

W cieniu wojny

Rosjanie mieli obrzydliwy plan, ale się przejechali. UEFA zadała im kolejny cios

2023-01-24 18:15

24 stycznia minęło równo 11 miesięcy od rosyjskiego ataku na terytorium Ukrainy, jednak nie przeszkodziło to piłkarskim działaczom z Rosji w podjęciu rozmów z UEFA. Rosjanie chcieli dojść do porozumienia z europejską centralą i wrócić do międzynarodowej rywalizacji, jednak przejechali się na swoim planie. Wszystko wskazuje na to, że UEFA zadała im kolejny cios.

24 lutego zeszłego roku cały świat stanął na szpilkach. Rosja zaatakowała zbrojnie Ukrainę i rozpętała wojnę na wschodzie Europy. Kraje Zachodu błyskawicznie wyraziły sprzeciw wobec działań Władimira Putina, na czym ucierpiał m.in. rosyjski sport. Niemal od początku inwazji Rosja została wykluczona z międzynarodowych rozgrywek piłkarskich. Tamtejsze kluby nie biorą udziału w europejskich pucharach, a "Sborna" straciła szansę na udział w mistrzostwach świata w Katarze oraz Euro 2024. Rosjanie nie wystąpią w zbliżających się wielkimi krokami eliminacjach, jednak chcieli zrobić wszystko, by wrócić do rywalizacji w kwalifikacjach do najbliższego mundialu. W tym celu 24 stycznia w Nyonie doszło do rozmów pomiędzy rosyjskimi działaczami a UEFA.

Rosjanie mieli obrzydliwy plan, ale się przejechali. UEFA nie odpuściła

Brytyjska telewizja Sky News poinformowała nieoficjalnie o fiasku rozmów na temat powrotu Rosji na międzynarodową arenę. Dziennikarze tej stacji ustalili, że UEFA nie zamierza znosić ani łagodzić sankcji nałożonych na inicjatora wojny w Ukrainie. Co więcej, europejscy włodarze postanowili odebrać Rosjanom kolejną prestiżową imprezę. W sierpniu tego roku w Kazaniu miał się odbyć mecz o Superpuchar Europy, ale ma dojść do zmiany lokalizacji!

"W związku z wojną w Ukrainie decyzja o zawieszeniu rosyjskich zespołów na arenie międzynarodowej ma być utrzymana. Dodatkowo, Rosja zostanie też pozbawiona organizacji meczu o Superpuchar UEFA, który pierwotnie miał odbyć się w sierpniu tego roku w Kazaniu" - przekazało Sky News. Na ten moment jedyną szansą rosyjskich piłkarzy na udział w MŚ 2026 jest po prostu zakończenie wojny.

Sonda
Wierzysz, że wojna na Ukrainie skończy się w 2023 roku?
Cezary Kulesza po wyborze Fernando Santosa na selekcjonera
Najnowsze