Bójka kibiców FC BRUGGE - Benfica Lizbona

i

Autor: FORUM, twitter

Gorąco po meczu

Skandal po meczu Ligi Mistrzów. Bójka między kibicami, w ruch poszły krzesła!

2023-02-16 16:59

Pierwsze mecze fazy pucharowej piłkarskiej Ligi Mistrzów dostarczyły dużo emocji, niestety nie tylko sportowych. Do dużej awantury doszło po wczorajszym meczu Club Brugge z Benfiką Lizbona. W bójce pomiędzy kibicami obu drużyn wzięło udział kilkadziesiąt osób.

Na boisku było spokojnie i pod kontrolą zespołu gości, który wygrał w Brugii 2:0. Natomiast do dużej awantury doszło po meczu w strefie, w której znaleźli się kibice obu drużyn opuszczający stadion. Zarzewiem zajść miało być to, że kibice Benfiki posiadali bilety i zajmowali miejsce na trybunie zajmowanej przez fanów gospodarzy. - Sympatycy Benfiki odpalili bengalskie fajerwerki. Po meczu sytuacja jeszcze bardziej wymknęła się spod kontroli. Kibice Benfiki stanęli twarzą w twarz z widzami z Brugii, powodując starcia i bójki – pisze niderlandzkojęzyczny portal  "Het Laatste Niuews".

Miało dojść do bójek, a w ruch poszły nawet krzesła. Według dziennika wzięło w nich udział kilkadziesiąt osób, a sytuację uspokoiło dopiero pojawienie się oddziałów policji. Również klub z Brugii zabrał głos na temat zakupy biletów przez fanów Benfiki, na sektory zajmowane przez kibiców gospodarzy, tłumacząc, że Portugalczycy znaleźli furtkę w systemie sprzedaży i nabyli 600 wejściówek. Według klubu te bilety zostały jednak anulowane. Przed meczem zatrzymano 25 kibiców usiłujących dostać się na stadion, którzy nie mieli ważnego biletu. Podczas kontroli drogowych zatrzymywano samochody i konfiskowano materiały pirotechniczne, jakie posiadali kibice z Portugalii.

Karol Angielski przeżył trzęsienie ziemi, teraz o tym opowiada. Wstrząsające. "Budynek falował jak łódka" [WIDEO]

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze