Szymon Marciniak rozjechany po karnym dla PSG! Legenda grzmi: To kupa g...a!

i

Autor: AP Szymon Marciniak rozjechany po karnym dla PSG! Legenda grzmi: To kupa g...a!

Polak rozwścieczył Anglików

Szymon Marciniak rozjechany po karnym dla PSG! Legenda grzmi: To kupa g...a!

2023-11-29 9:17

Szymon Marciniak znalazł się na celowniku angielskich mediów i ekspertów, którzy nie przebierają w słowach po jego kontrowersyjnej decyzji w końcówce meczu PSG - Newcastle. Polski arbiter po wideoweryfikacji VAR podyktował rzut karny dla Francuzów po zagraniu ręką Tino Livramento. W 98. minucie jedenastkę na gola zamienił Kylian Mbappe, a mecz skończył się remisem 1:1, który mocno zmniejsza szanse "Srok" na wyjście z grupy. "Co za kupa g...a" - grzmi Alan Shearer, angielska legenda Newcastle.

Mecz PSG - Newcastle od początku był bardzo trudny do sędziowania, a Szymon Marciniak musiał podejmować ciężkie decyzję. Najtrudniejszą podjął w samej końcówce przy prowadzeniu angielskich "Srok" 1:0. W doliczonym czasie gry po zagraniu Ousmane Dembele piłka podskoczyła, najpierw odbiła się od klatki piersiowej Tino Livramento, a potem trafiła go w łokieć, który wydawał się naturalnie ułożony w trakcie biegu. Szymon Marciniak po obejrzeniu powtórek podyktował rzut karny mimo gwałtownych protestów piłkarzy Newcastle. Po chwili wyrównującą bramkę strzelił niezawodny Kylian Mbappe.

Szymon Marciniak atakowany w Anglii! Brutalne słowa po rzucie karnym

"Co za kupa g...a" - skomentował na gorącą tę decyzję Alan Shearer, legenda Newcastle, były napastnik a obecnie telewizyjny ekspert. Angielskie media nie zostawiają na Szymonie Marciniaku suchej nitki. "The Sun" nazywa podyktowanego przez Polaka karnego "rozbojem", twierdząc, że takie decyzje zabijają futbol. Tabloid powołuje się na przepis, który mówi o tym, że jeżeli piłka trafi zawodnika w rękę po rykoszecie od innej części jego ciała, nie odgwizduje się przewinienia. Decyzję Marciniaka nazywa słabą i szokującą, przyznając równocześnie, że Polak aż do tego momentu sędziował spotkanie bardzo dobrze.

Szymon Marciniak uznawany jest obecnie za najlepszego arbitra na świecie. Ostatnio sędziował finał mundialu, a potem finał Ligi Mistrzów. PONIŻEJ WIDEO Z KONTROWERSYJNYM ZAGRANIEM RĘKĄ, PO KTÓRYM MARCINIAK PODYKTOWAŁ RZUT KARNY.

Wielkie plany Szymona Marciniaka. Najlepszy sędzia świata myśli nie tylko o Euro 2024...

Sonda
Czy Szymon Marciniak to najlepszy sędzia w Europie?
Najnowsze