UEFA podjęła ważną decyzję w sprawie półfinałów Ligi Mistrzów! Chodzi o kluby, które dołączyły do Superligi

Real Madryt
Autor: AP Real Madryt

Od momentu powstania Superligi, dziennikarze sportowi, eksperci i kibice zastanawiali się nad tym, jak będzie wyglądała przyszłość futbolu. W tym czasie pojawiło się wiele różnych scenariuszy, a konflikt Superligi z UEFĄ sprawił, że mówiło się również o wykluczeniu poszczególnych klubów z międzynarodowych i krajowych rozgrywek. Teraz władze UEFA podjęły decyzję w sprawie półfinałów Ligi Mistrzów, w których aż trzy zespoły dołączyły do Superligi. Obecnie wszystko wskazuje jednak na to, że mecze odbędą się tak, jak planowano.

Powstanie Superligi wywołało trzęsienie ziemi w świecie futbolu. Informacja o powołaniu nowych rozgrywek przez dwanaście klubów członkowskich, w skład których wchodzić miały Manchester United, Arsenal, Chelsea, Tottenham, Liverpool, Manchester City, Inter Mediolan, AC Milan, Juventus, Real Madryt, FC Barcelona oraz Atletico Madryt sprawiła, że kibice, eksperci oraz dziennikarze sportowi zaczęli zastanawiać się nad tym, jak będzie wyglądał futbol w najbliższej przyszłości. Konflikt UEFY z szefami Superligi sprawiał, że fani poszczególnych drużyn mogli nie być dobrej myśli. Jedna z plotek, która pojawiła się w przestrzeni publicznej sugerowała, że federacja wykluczy trzech półfinalistów obecnej edycji Ligi Mistrzów: Manchester City, Chelsea oraz Real Madryt z rozgrywek. Teraz UEFA podjęła oficjalną decyzję w tej sprawie. 

Zbigniew Boniek ukręcił łeb Superlidze. Rządy twardej ręki, huknął pięścią w stół i pozamiatał bogaczy

Jak się okazuje, w tym sezonie władze wyżej wspomnianych klubów mogą być spokojni. Jak poinformował Fabrizio Romano, jeden z najlepiej poinformowanych dziennikarzy sportowych, UEFA nie ma zamiaru wykluczać żadnego klubu z obecnych rozgrywek, a mecze półfinałowe odbędą się zgodnie z planem. Taki komunikat może jednak sugerować, że w przyszłym sezonie kluby zostaną ukarane przez federację. 

Nowe wieści o upadku Superligi! Mocne polityczne naciski

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Paulo Sousę, mówi o SZATAŃSKICH pomysłach. „Żądam od pana...” | Futbologia
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze