Złota Piłka dla Roberta Lewandowskiego? Szef plebiscytu zabrał głos, ale... CO ON GADA?!

2020-09-09 9:59 MD
Robert Lewandowski, Bayern Monachium
Autor: East News/AP Robert Lewandowski

Robert Lewandowski znajduje się w fantastycznej formie i wielu ekspertów nie ma wątpliwości, że Polak jest obecnie najlepszym piłkarzem na świecie. Szans na wywalczenie Złotej Piłki jednak nie ma, gdyż redakcja "France Football" odwołała plebiscyt za 2020 rok w związku z wybuchem pandemii koronawirusa. Redaktor naczelny wymienionego tytułu, Pascal Ferre, zabrał głos na ten temat w rozmowie z portalem goal.pl

To zdecydowanie najlepsze miesiące w karierze Lewandowskiego. Na Polaka nie ma mocnych ani pod względem drużynowym, ani indywidualnym. Snajper postawił wisienkę na torcie wygrywając Ligę Mistrzów, do czego doszło po sierpniowym turnieju Final Eight w Lizbonie. Zwycięstwo 1:0 w finale z Paris Saint-Germain pozwoliło kapitanowi reprezentacji Polski i jego kolegom z bawarskiej drużyny zapisać się w annałach futbolu.

Co się stało z FRYZURĄ Anny Lewandowskiej?! Tajemnicze ZDJĘCIE i DZIWNE komentarze

A czy jest szansa na powołanie plebiscytu Złotej Piłki 2020 po tym, jak futbol na dobre ruszył po pandemicznej przerwie? - Podjęliśmy tę decyzję trzy tygodnie przed startem Final Eight Ligi Mistrzów, ponieważ czuliśmy, że jest pewna niesprawiedliwość między uczestnikami. Jeden z nich miał dziesięć meczów za sobą i dwa tygodnie wolnego, drudzy dużo wcześniej zakończyli sezon w swoim kraju, a inni tuż po finiszu swojej ligi musieli grać spotkania jedno po drugim bez możliwości odpoczynku. Taki brak sprawiedliwości narusza zasady Złotej Piłki - uważa Pascal Ferre, redaktor naczelny "France Football", w rozmowie z goal.pl.

I dodaje: - Jeśli chodzi o mnie, Robert Lewandowski powinien oczywiście znaleźć się w ścisłym gronie faworytów, ponieważ rozegrał niesamowity sezon z Bayernem Monachium. Statystyki Lewandowskiego, wspaniałe rekordy i wielki talent zdecydowanie przemawiały na jego korzyść. Pamiętajmy, że inni, jak: Neuer, Neymar, De Bruyne, Alexander-Arnold czy Mane, także mają za sobą bardzo dobry sezon.

Ten ostatni argument z pewnością nie wygląda najmocniej na tle wybitnej dyspozycji Lewandowskiego...

Gra reprezentacji to KATASTROFA! Bohater w brudnej koszulce | Futbologia

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze