Arabia - Meksyk WYNIK

Autor: AP Photo Arabia - Meksyk WYNIK

Arabia pomogła Polsce

Arabia Saudyjska pogrążyła Meksyk i uradowała Polskę! Gol w doliczonym czasie gry ucieszył Lewandowskiego i spółkę

2022-11-30 22:06

Arabia - Meksyk WYNIK. Środa, 30 listopada, przeszła do historii polskiej piłki! Już przed ostatnimi meczami w grupie C podczas mundialu w Katarze było wiadomo, że możliwe są wszystkie scenariusze. Ostatecznie spełnił się ten najbardziej emocjonujący - przez długi czas Polska przegrywała z Argentyną 2:0, a Meksyk prowadził 2:0 z Arabią Saudyjską. Przy takim scenariuszu o awansie decydowałaby klasyfikacja fair play, ale w 95. minucie Salem Al Dawsari wykończył kapitalną akcję Saudów i zapewnił Biało-Czerwonym awans do 1/8 finału!

Arabia Saudyjska - Meksyk 1:2 (0:0)

Bramki: Al Dawsari (90+5') - Martin (47'), Chavez (52')

Kartki: Al Shehri, Al Hassan, Tambakti, Madu, Al Amri, Bahebri - Alvarez

Arabia: Al Owais - Tambakti, Al Boleahi (37', Sharahili), Al Amri - Abdulhamid, Al Hassan (46', Madu), Kanno, Al Ghannam (88', Bahebri) - Al Buraikan, Al Shehri (62', Al Oboud), Al Dawsari

Meksyk: Ochoa - Sanchez (87', K. Alvarez), Montes, Moreno, Gallardo - E. Alvarez (87', Funes Mori), Pineda (77', Rodriguez), Chavez - Lozano, Martin (77', Jimenez), Vega (46', Antuna)

Po pierwszej połowie obydwa mecze polskiej grupy układały się po myśli kibiców w Polsce, ponieważ w żadnym z nich nie padła bramka. To jednak błyskawicznie się zmieniło, bowiem zarówno Argentyna, jak i Meksyk kapitalnie rozpoczęły drugą część gry. Henry Martin w 47. minucie wykorzystał rzut rożny i sprawił, że zaczął spełniać się niezwykle emocjonujący scenariusz, w którym o awansie mogły decydować żółte kartki. Tym bardziej, że już pięć minut później Luis Chavez popisał się genialnym uderzeniem z rzutu wolnego, które wpadło w same okienko. Meksykanie zdawali sobie sprawę, że muszą wygrać co najmniej 3:0 i stale napierali na bramkę zespołu z Azji. Po kilkunastu minutach okazało się, że Argentyna również prowadzi 2:0 i wówczas o awansie Polski decydowały tylko żółte kartki.

Te emocje trwały do samego końca, ale siły wyższe czuwały nad Biało-Czerwonymi. Meksykanie strzelili jeszcze dwa gole, jednak obydwa padły ze spalonego! Drużyna ze strefy CONCACAF do ostatniego gwizdka walczyła o trzecią bramkę, ale nadziała się na jeden cios Saudyjczyków w doliczonym czasie gry. W 95. minucie Salem Al Dawsari wykończył znakomitą zespołową akcję i sprawił, że nie trzeba było patrzeć w klasyfikację fair play, a o wyjściu z grupy Polski zadecydował lepszy bilans bramkowy! Poniżej nasza relacja na żywo z meczu Arabia Saudyjska - Meksyk:

Kto wygra mecz Polska - Francja w 1/8 finału MŚ w Katarze?