Byliśmy na bazarze w Katarze. Chcieli nam sprzedać perfumy i drewno za cenę samochodu! [WIDEO]

2022-11-28 7:35

Będąc w Katarze można poczuć klimat nowoczesnego miasta, ale też zrobić głęboki łyk miejscowej tradycji. Tej nie brakuje na największym targu w Dosze, zwanym Souq Waqif. Na ten ogromny bazar wybraliśmy się z kamerą, by podziwiać obrazki i poczuć niesamowity zapach przypraw i… superdrogich perfum. Zobaczcie to wyjątkowe wideo!

Souq Waqif to ogromny targ w centrum Dohy, na którym można zaopatrzyć się w zupełnie inne produkty, niż w zwykłym sklepie. Można na nim kupić tradycyjne wyroby, przyprawy, perfumy, pamiątki i mnóstwo innych rzeczy ręcznej roboty. Nie brakuje tradycyjnych restauracji, sklepów z sziszą czy… ptakami. Już na krótko po wejściu na teren targu można poczuć intensywny zapach przypraw. Trudno ich nie poczuć, ogromne kopce z przyprawami są dosłownie wszędzie. Ceny? Na przykład 24 riale (30 zł) za kilogram curry. Gram szafranu, najdroższej przyprawy na świecie, kosztuje 15 riali (19 zł). Z kolei 25 riali (31 złotych) kosztuje kilogram popularnych w Katarze daktyli.

Bazar Souq Waqif w katarskiej Dosze, czyli powrót do tradycji

Kolejne, co można zobaczyć i kupić na Souq Waqif to perfumy. Są i takie za parę groszy (ceny zaczynają się od 10 riali), ale są też warte tyle, co nowy, niezły samochód. Oryginalne, lokalne, luksusowe perfumy sprzedawca wycenił na…ponad 2 tysiące złotych. Mało tego. Można kupić sobie aromatyzowane drewno, które kosztuje – bagatela – 10 000 riali za kilogram (12 400 zł), ale ceny dochodzą nawet do 100 000 złotych! Na Souq Waqif można kupić sobie również… sokoła. Ich ceny zaczynają się od 2000 riali (2480 zł) a kończą nawet na 2 milionach riali (2,5 mln zł)!

Sonda
Kto wygra mecz: Polska czy Argentyna?
Najnowsze