Jerzy Dudek

i

Autor: Cyfrasport Jerzy Dudek

MŚ 2022

Były kadrowicz o meczu z Argentyną na mundialu. Jerzy Dudek mówi też o Leo Messim

2022-11-30 12:47

Przed reprezentacją Polski ważny dzień. Podopieczni trenera Czesława Michniewicza zagrają z Argentyną na zakończenie fazy grupowej, którą stawką jest awans do 1/8 finału mistrzostw świata. Były bramkarz kadry Jerzy Dudek w rozmowie z Super Expressem mówił, jak gra Argentyna i jak spisuje się Leo Messi.

Trzeba mieć plan na Argentynę

Przed ostatnią kolejką Polska jest liderem grupy, a Argentyna zajmuje drugie miejsce ze stratą punktu. Polakom do wyjścia z grupy wystarczy zdobycie punktu. - Argentyna lubi posiadać piłkę i robić przewagę w bocznych sektorach boiska - powiedział Jerzy Dudek w rozmowie z naszym portalem. - Napastnicy grają z pierwszej piłki i szukają miejsc poza linią obrony. Musimy być blisko siebie, ubezpieczać się nawzajem. Po przejściu piłki musimy rozgrywać, a nie tylko wybijać, bo w przebiegu całego spotkania taki sposób gry jest męczący. Musimy mieć plan, co zrobić po przejęciu piłki, jak ją przetrzymać, jak złapać oddech i wykonać skuteczny atak na który nas stać. Przygotowałbym jeszcze lepiej stałe fragmenty. Widzę, że zespoły na mundialu przywiązują do tego wagę. Widać w tym pomysł. To może okazać się pomocny element - podkreślił.

Nie można stracić z oczu Messiego

Gwiazdą reprezentacji Argentyny jest Leo Messi, który strzelił na mundialu dwa gole. - Cały czas trzeba być czujnym - zwraca uwagę legendarny bramkarz. - To na niego liczy zespół. Jak jest trudno, to wszystkie oczy są na niego zwrócone, żeby to on zrobił tę magiczną różnicę. Czasami go nie widać, aby on potrafi nagle pojawić się w najtrudniejszym momencie. Tak było z Meksykiem. Argentyna miała problemy ze sforsowaniem obrony rywali, a on strzelił z daleka. Nie można stracić go z oczu. Messi obserwuje, a potem pojawia się w chwili, gdy znajdzie dla siebie trochę miejsca. Indywidualnie argentyńscy zawodnicy ofensywni są bardzo groźni w grze 1 na 1, w wychodzeniu na pozycje, robieniu przewagi na bokach. Na to wszystko trzeba zwrócić uwagę - powtórzył Jerzy Dudek w niedawnej rozmowie z naszym portalem.

Sonda
Czy Polacy wyjdą z grupy na Mundialu w Katarze?
Plaża w Katarze. Skąpo ubrane Argentynki typują wynik meczu z Polską
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze