MŚ Qatar 2022. Mecz Chorwacja - Brazylia

Autor: AP

Mundial 2022

Chorwacja w półfinale mistrzostw świata! Brazylia przegrywa w karnych! Co za emocje!

2022-12-09 18:36

Chorwacja awansowała do półfinału mistrzostw świata w Katarze! Wicemistrzowie świata, mimo że nie przeważali, to okazali się o wiele bardziej skuteczni w konkursie rzutów karnych! Brazylijscy piłkarze i kibice pogrążyli się w wielkim smutku - mieli wielkie nadzieje na to, aby wygrać szósty tytuł najlepszej drużyny globu.

Chorwacja w półfinale mistrzostw świata! Mimo że wicemistrzowie świata z Rosji nie byli traktowani jako faworyci starcia z Brazylią, to udało im się pokonać słynnych Canarinhos w konkursie rzutów karnych. Genialny mecz zaliczył Livaković. Bramkarz Chorwatów przez cały mecz hamował zapędy "Kanarków", a także obrobił rzut karny! Emocji nie brakowało!

Chorwacja w półfinale mistrzostw świata! Brazylia przeważała, ale nic z tego nie wynikło!

Od początku meczu to Brazylia była lepszą drużyną i przeważała, a także szukała swoich okazji. Na nieszczęście Canarhinos, Chorwacja miała na bramce Livakovicia, który bronił przez cały mecz. To on utrzymał 0:0 do 90. minuty i kiedy wydawało się, że mecz w dogrywce dobiega końca po bramce Neymara, tak Petković dał wyrównanie w drugiej części dogrywki. W konkursie rzutów karnych Livaković obrobił jeden rzut karny i doprowadził swoją drużynę do sensacyjnego półfinału.

Chorwacja - Brazylia 1:1 (k.4:2)

bramki: Petković 117' - Neymar 105+1'

kartki: Brozović, Petković - Danilo, Casemiro, Marquinhos

Chorwacja: Livaković - Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa (Budimir 110') - Brozović (Orić 114'), Kovacić (Majer 106'), Modrić, Pasalić, Kramarić (Petković 72'), Perisić (Vlasić 72')

Brazylia: Allison, Danilo, Thiago Silva, Marquinhos, Militao (Alex Sandro 106') - Casemiro - Neymar, Paqueta (Fred 106')- Vinicius (Rodrygo 64'), Richarlison, Raphinha (Antony 56')