Co musi się stać, żeby Polska wyszła z grupy na mundialu? Scenariusze awansu Mundial 2022

i

Autor: AP Co musi się stać, żeby Polska wyszła z grupy na mundialu? Scenariusze awansu Mundial 2022

Wystarczy remis albo...

Co musi się stać, żeby Polska wyszła z grupy na mundialu? Scenariusze awansu Mundial 2022

2022-11-28 12:38

Co się musi stać, żeby Polska wyszła z grupy na mundialu? Scenariusze awansu Polski Mundial 2022. Już w środę wszystko będzie jasne. Polska zagra z Argentyną, a Arabia Saudyjska zmierzy się z Meksykiem (oba mecze o godz. 20 polskiego czasu). Poznaliśmy już scenariusze awansu Polski na mundialu w Katarze. Potrzebujemy punktu. Remis w meczu z Argentyną przypieczętuje nasz awans. Co w przypadku porażki? Co musi się stać, żeby Polska wyszła z grupy na mundialu? Jakie są scenariusze awansu Polski na mistrzostwach świata?

Wszystko wyjaśni się w środę wieczorem, gdy Polska zagra z Argentyną, a Arabia Saudyjska z Meksykiem (oba mecze godz. 20). Polska jest liderem grupy, dzięki zwycięstwu 2:0 nad Arabią Saudyjską w drugim meczu na mundialu w Katarze. Bramki strzelili Piotr Zieliński i Robert Lewandowski, a w końcówce pierwszej połowy rzut karny obronił Wojciech Szczęsny. Cieszy zwycięstwo 2:0, ale szkoda też zmarnowanych sytuacji. Lewandowski trafił w słupek, Milik w poprzeczkę... Szkoda tym bardziej, że po zwycięstwie Argentyny nad Meksykiem wiadomo już, że na koniec bilans bramek może mieć kluczowe znaczenie.

Co musi się stać, żeby Polska wyszła z grupy? SCENARIUSZE AWANSU Polski:

Po remisie 0:0 z Meksykiem zajmowaliśmy drugie miejsce w tabeli, ex aequo z Meksykanami. Ale teraz jesteśmy już liderem. Jakie są scenariusze awansu Polski? W każdym z nich będziemy potrzebowali już "tylko" remisu z Argentyną, ale nawet porażka może dać nam awans. Poniżej tabela naszej grupy przed trzecią kolejką.

Polska 4  2-0
Argentyna 3 3-2
Arabia Saudyjska 3 2-3
Meksyk 1 0-2

Polska jest liderem grupy z 4 pkt, przed Arabią Saudyjską i Argentyną - po 3 pkt i Meksykiem - 1 pkt. W ostatniej kolejce awans Polsce da co najmniej remis z Argentyną. W przypadku porażki:

a) Arabia Saudyjska wygrywa z Meksykiem

Polska odpada z mistrzostw. Awans Argentyny i Arabii Saudyjskiej.

b) Arabia Saudyjska remisuje z Meksykiem

Polacy i Saudyjczycy będą mieli po 4 pkt. Zdecyduje bilans bramek. Arabia przy remisie będzie miała wciąż bilans bramek -1. Polska teraz ma bilans +2. Zatem Polska nie może przegrać więcej niż dwiema bramkami. Jeżeli przegra trzema, zdecyduje liczba strzelonych goli. Jeżeli będzie taka sama, wyżej w tabeli będzie Polska dzięki zwycięstwu nad Arabią Saudyjską.

c) Meksyk wygrywa z Arabią Saudyjską

Polacy i Meksykanie będą mieli po 4 pkt. O wszystkim zdecydują bramki czyli wyniki środowych meczów. W tej chwili Polska ma o aż cztery gole lepszy bilans bramek niż Meksyk. W przypadku takich samych bilansów bramek Polaków i Meksyku, o awansie zdecydują kolejno liczba strzelonych goli, klasyfikacja fair play.

Sonda
Czy Polacy wyjdą z grupy na mistrzostwach świata w Katarze?
REAKCJA polskich dziennikarzy na OBRONĘ KARNEGO przez Szczęsnego. Vlog POLSKA - ARABIA

Polacy na mundialach: Ile razy byliśmy na podium? Kto strzelił najwięcej goli?

Posłuchaj i przypomnij sobie największe sukcesy Biało-Czerwonych na Mistrzostwach Świata!

Listen to "Sukcesy Polaków na Mundialach. Gość specjalny Władysław Żmuda. SUPERSPORT +" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze