Cristiano Ronaldo

i

Autor: AP Cristiano Ronaldo

MŚ 2022

Cristiano Ronaldo o swoim wyczynie na mundialu. Portugalczyk tak podsumował historycznego gola

2022-11-24 22:48

Wprawdzie Portugalia pokonała 3:2 Ghanę, ale do końca drżała o wynik. Do jej triumfu przyczynił się Cristiano Ronaldo, który strzelił pierwszego gola i zapisał się w historii MŚ. Tak Portugalczyk podsumował to historyczne trafienie. Został wybrany piłkarzem tego meczu.

Strzelanie w tym spotkaniu rozpoczął Cristiano Ronaldo. Tyle że jego pierwsze trafienie – po półgodzinie gry – nie zostało uznane. Bramkarza rywali pokonał w końcu w drugiej połowie. Dokonał tego, wykorzystując rzut karny, który arbiter podyktował za faul na nim. To był historyczny moment dla kapitana Portugalczyków. Jest pierwszym piłkarzem w dziejach mistrzostw świata, który zdobywał bramki w pięciu turniejach. Jego dorobek w finałach to 18 występów i 8 goli. - Bycie pierwszym zawodnikiem, który strzelił gola w pięciu turniejach o mistrzostwo świata, jest czymś, z czego jestem bardzo dumny - powiedział Cristiano Ronaldo po meczu, cytowany przez PAP. - To wspaniały moment. Mój piąty mundial, zwyciężyliśmy, dobrze wystartowaliśmy. Bardzo ważne zwycięstwo. Wiemy, że wygranie pierwszego meczu jest kluczowe. Najważniejsze było to, że drużyna wygrała. Ten rozdział został już zamknięty. Zaczęliśmy dobrze, mogłem pomóc swojej drużynie. Wszystko inne się nie liczy - dodał Portugalczyk.

Sonda
Czy Cristiano Ronaldo to najlepszy piłkarz na świecie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze