Czesław Michniewicz

i

Autor: Cyfrasport Czesław Michniewicz

Ważne słowa selekcjonera

Czesław Michniewicz stanowczo przed meczem z Arabią Saudyjską: Zamknęliśmy temat Meksyku

2022-11-25 10:24

Reprezentacja Polski przygotowuje się do spotkania z Arabią Saudyjską, który może bardzo zbliżyć nas do awansu, ale też zepchnąć na skraj matematycznych szans na wejście do fazy pucharowej mundialu w Katarze. Na konferencji prasowej przed meczem z Arabią Saudyjską trener Czesław Michniewicz zapewnił, że w reprezentacji panuje spokój, a mecz z Meksykiem już nie zaprząta głowy drużyny.

Mecz Polska – Meksyk wzbudził wiele emocji w naszym kraju. Choć wynik nie jest najgorszy, to fanom i dziennikarzom nie spodobała się słaba dyspozycja Polaków w ofensywie, która była jedną z najgorszych na mundialu w Katarze. Z pewnością krytyka nie byłaby tak szeroka, gdyby też nie to, że Robert Lewandowski nie trafił karnego. Fakt jest jednak taki, że Polska ma punkt na koncie, a czasu się nie cofnie. Selekcjoner Czesław Michniewicz także podkreślił, że spotkanie z Meksykiem jest już za nimi i zapewnia, że w drużynie panuje dobra atmosfera i nie ma nerwowości.

Czesław Michniewicz przekonuje: Mamy czyste głowy po meczu z Meksykiem

Choć do meczu z Arabią Saudyjską została ok. doba, to w Polsce wciąż roztrząsa się mecz z Meksykiem, wynik tego starcia i styl gry Polaków. Czesław Michniewicz zapewnił na konferencji prasowej jednak, że w drużynie panuje spokój. – My jesteśmy wewnętrznie spokojni, nie ulegamy presji. Drużyna wie, że decyzje podejmowane są na podstawie wewnętrznych analiz, a nie zewnętrznej presji – podkreślił selekcjoner.

 – My potrzebujemy spokoju i mamy ten spokój w reprezentacji. Niczego nam nie brakuje i mamy czyste głowy po meczu z Meksykiem. Ten temat dyskusji, czy zagraliśmy tak, czy inaczej, my już to zamknęliśmy. Wiemy, co można zrobić lepiej, co trzeba zrobić lepiej, co funkcjonowało dobrze i tak jak widzicie, my ze spokojem podchodzimy do tego meczu, a wynik to sprawa otwarta – dodał Czesław Michniewicz na piątkowej konferencji prasowej. Mecz z Arabią Saudyjską zagramy w sobotę o godzinie 14:00.

Jerzy Brzęczek SZCZERZE z Kataru. To BRUTALNY ZAWÓD...
Najnowsze