Czesław Michniewicz

i

Autor: Cyfra Sport Czesław Michniewicz

Gorąco na konferencji prasowej kadry

Michniewicz ruga dziennikarzy i mówi o wypisywaniu bzdur. Chodzi o wypowiedzi po meczu z Meksykiem

2022-11-24 15:54

48 godzin przed meczem Polska – Arabia Saudyjska w mundialu 2022 robi się coraz goręcej wokół kadry. Nie tylko dlatego, że w Katarze jest 30 stopni. Także z tego powodu, że selekcjoner Czesław Michniewicz reaguje bardziej zdecydowanie na to, co ukazuje się w polskich mediach w kolejnych dniach MŚ. Trener kadry ma problem z niektórymi artykułami i nie omieszkał tego zauważyć.

W środę Michniewicz udzielił po treningu w Dosze kilku wypowiedzi, które były dość głośno komentowane w mediach. Chodziło o selekcję na mecz z Meksykiem (0:0), zawodników, których mógłby wykorzystać, a tego nie zrobił, czy ogólną siłę i postawę reprezentacji Polski w mundialu. Kiedy w czwartek spytano go na konferencji prasowej o kontrowersyjne wypowiedzi, Czesław Michniewicz twierdził początkowo, że... nie wie o jakie słowa chodzi.

Diabelnie inteligentny sposób na uszczypnięcie FIFA. Belgijskiemu bohaterowi wystarczyło do tego pięć słów, użył też tego zakazanego

Michniewicz spytał dziennikarzy o alkohol

Gdy reporterzy doprecyzowali, Michniewicz wyjaśniał: – Moja chęć rozmowy z dziennikarzami wynikała z tego, że stali i czekali na słońcu. Spytałem jak wytrzymują bez alkoholu, jedni odpowiedzieli, że dobrze, drudzy, że ciężej. Odpowiedziałem, że nie zmieniam niestety wody w wino. Potem przeczytałem w mediach, że uważam, że mam słabych piłkarzy, bo nie zamieniam wody w wino – tłumaczył selekcjoner.

Wydało się, co stanie się z Dariuszem Szpakowskim. Dyrektor TVP Sport już tego nie ukrywa, ważna funkcja

– Wszystko było nagrane, każdy sobie może odtworzyć wideo i zobaczyć, kto wypisuje bzdury – grzmiał trener reprezentacji Polski, który potem jeszcze raz mówił o selekcji i sytuacji, w której miałby wstawić kogoś, ale w tym celu musiałby z któregoś gracza zrezygnować. – Jeśli chcesz wprowadzić drugiego napastnika, to kogoś trzeba wyrzucić. Gdzie tu arogancja i złe intencje? – pytał Michniewicz.

Arabia nie zaskoczyła Czesława

Potem tematy dotyczyły już wyłącznie taktycznych zagadnień przed drugim spotkaniem mundialu z Arabią Saudyjską. Czesław Michniewicz przyznał, że zwycięstwo Arabii Saudyjską z Argentyną 2:1 zaskoczyło go, ale sposób gry już nie. – Spodziewałem się, że tak będzie grała – przyznał i dodał, że przeanalizował dostępne materiały na temat najbliższego przeciwnika.

Mama Kamila Glika wdała się w sprzeczkę na trybunach. Interweniowała ochrona, niecodzienne sceny

– Widzieliśmy wszystkie możliwe do obejrzenia mecze Arabii Saudyjskiej i spodziewałem się, że tak będzie grała. To reprezentacja oparta na piłkarzach drużyny Al-Hilal, bardzo utytułowanej w tamtej części świata. Agresywna, wybiegana, dobrze zorganizowana, taka jest ekipa Arabii. Wynik w starciu z Argentyną jest zaskoczeniem, ale sama gra nie – powiedział Michniewicz na konferencji prasowej.

I kontynuował: – Arabia Saudyjska gra bardzo wysoko. Można to wykorzystać, ale trzeba mieć dobrze biegających zawodników, w odpowiednim tempie, w wolne sektory boiska. My też będziemy grali w podobny sposób. Umiejętności wykorzystywania przestrzeni i utrzymania się przy piłce będą bardzo ważne – podsumowywał Michniewicz.

Co dokładnie powiedział Michniewicz dziennikarzom? Obejrzyj nasze wideo:

TO będzie najważniejszy mecz Polaków na mundialu!

Posłuchaj komentarza przed spotkaniem z Arabią Saudyjską!

Listen to "Z Arabią Saudyjską GRAMY O ŻYCIE. Komentarze przed meczem." on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze