Dariusz Szpakowski

i

Autor: Artur Hojny/Super Express Dariusz Szpakowski

Przyszłość legendy

Wydało się, co stanie się z Dariuszem Szpakowskim. Dyrektor TVP Sport już tego nie ukrywa, ważna funkcja

2022-11-24 13:11

Dariusz Szpakowski to niekwestionowana legenda polskiego dziennikarstwa. Wiele pokoleń kibiców nie potrafi wyobrazić sobie ważnych wydarzeń sportowych bez jego głosu, ale już wiadomo, że mistrzostwa świata w Katarze będą jego ostatnim mundialem w pięknej karierze. Dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski ujawnił, jaki ma plan na przyszłość legendy. I ma dla niego bardzo odpowiedzialną funkcję.

Dariusz Szpakowski kojarzony jest z największymi wydarzeniami sportowymi. Zwłaszcza z meczami piłkarskimi reprezentacji Polski, ale legendarny komentator pracował między innymi na igrzyskach olimpijskich. Podczas mistrzostw świata w Katarze Szpakowskiego również usłyszymy za mikrofonem, a jego debiut na tegorocznym mundialu nastąpi w czwartkowy wieczór przy okazji meczu Brazylia - Serbia.

Szpakowski wciąż będzie pracował w TVP? Marek Szkolnikowski ujawnia

Wiadomo natomiast, że po zakończeniu turnieju w Katarze, Szpakowski pożegna się z mundialem. Na pewno wielu kibiców jest zawiedzionych, że sławnego sprawozdawcy nie usłyszymy już podczas największej imprezy piłkarskiej, ale czas biegnie nieubłaganie i nawet Szpakowski musiał powiedzieć "pas". W rozmowie z portalem WP SportoweFakty Marek Szkolnikowski zdradził, w jakiej roli chciałby widzieć legendę dziennikarstwa. - Mamy długofalowe plany. Chcemy, by wspierał nas swoim doświadczeniem, tak jak robi to cały czas Włodzimierz Szaranowicz - zdradził dyrektor TVP Sport. - Chciałbym, aby został takim nestorem – człowiekiem, który będzie pomagał młodym komentatorom wchodzić w zawód, zarażał optymizmem młodszych kolegów. To nie jest koniec, a zmiana formy współpracy - wyjaśnił Szkolnikowski. Szpakowskiego podczas mistrzostw świata w Katarze usłyszymy również przy spotkaniach Hiszpanii z Niemcami, Chorwacji z Belgią oraz Kamerunu z Brazylią.

Sonda
Czy Dariusz Szpakowski to najlepszy komentator w historii polskiej telewizji?
Mateusz Borek po meczu Polska - Meksyk
Listen to "Z Arabią Saudyjską GRAMY O ŻYCIE. Komentarze przed meczem." on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze