Czesław Michniewicz

i

Autor: Łukasz Grochala/Cyfrasport

W środę mecz z Argentyną

Czesław Michniewicz zrobił to tuż po meczu Polska - Arabia Saudyjska. Poświęcenie selekcjonera, nie zostawia nic przypadkowi

2022-11-26 23:01

Reprezentacja Polski pokonała w sobotę Arabię Saudyjską 2:0, poważnie włączając się tym samym do walki o awans do 1/8 finału MŚ w Katarze. Selekcjoner Czesław Michniewicz po zakończeniu spotkania nie miał jednak czasu na świętowanie, czekały go bowiem obowiązki. 52-latek wykazał się ogromnym poświęceniem, o czym w trakcie transmisji meczu Argentyna – Meksyk poinformował Mateusz Borek.

Arcyważne zwycięstwo Argentyny

Polacy po zwycięstwie nad Arabią Saudyjską ze spokojem mogli usiąść przed telewizorami, aby obejrzeć drugi mecz grupy C, rozgrywany pomiędzy Argentyną i Meksykiem. Po bardzo słabej pierwszej odsłonie, po zmianie stron Albicelestes włączyli wyższy bieg i ostatecznie sięgnęli po trzy punkty. Zwycięstwo podopiecznym Lionela Scaloniego zapewnili Leo Messi oraz Enzo Fernandez – obaj popisali się pięknymi uderzeniami, nie dając Guillermo Ochoi najmniejszych szans na obronę.

Argentyna pokonuje Meksyk w meczu "polskiej" grupy. Biało-czerwoni liderem tabeli przed ostatnią kolejką!

Michniewicz na żywo oglądał kolejnego rywala

Mecz pomiędzy Argentyną a Meksykiem zgromadził na trybunach stadionu w Lusajl blisko 90 tysięcy ludzi, a jednym z nich był… Czesław Michniewicz. Zgodnie z informacją przekazaną przez komentującego ten mecz dla TVP Mateusza Borka, selekcjoner naszej reprezentacji po krótkiej pomeczowej odprawie wsiadł w samochód i pokonał blisko 100 kilometrów, aby na żywo móc przeanalizować grę naszego najbliższego rywala – Argentyny. Co godne uznania, 52-latek aby zdążyć na mecz musiał zrezygnować z kolacji. Pozostaje liczyć na to, że poświęcenie naszego selekcjonera opłaci się i już w środę biało-czerwoni będą mogli cieszyć się z awansu do fazy pucharowej MŚ.

Selekcjoner Arabii Saudyjskiej skomentował porażkę z Polską. Wskazał przyczyny niepowodzenia, nie miał żadnych wątpliwości

W środę wszystko się rozstrzygnie

Przed ostatnią serią gier szansę na awans wciąż zachowują wszystkie cztery zespoły w grupie C. W najlepszej sytuacji znajdują się biało-czerwoni, którzy z 4 punktami zajmują pierwsze miejsce. Punkt mniej zgromadziły na swoim koncie Argentyna oraz Arabia Saudyjska, stawkę z jednym „oczkiem” zamyka natomiast Meksyk. Wiemy już, że ekipie Michniewicza awans do dalszych gier zapewni przynajmniej remis z Argentyną. W przypadku zwycięstwa Albicelestes nasza drużyna wciąż będzie miała szansę na awans, wówczas w meczu Arabia Saudyjska – Meksyk musiałby paść korzystny dla nas rezultat. Szczegółowa analiza potencjalnych scenariuszy znajduje się W TYM MIEJSCU.

Sonda
Czy reprezentacja Polski wyjdzie ze swojej grupy na mistrzostwach świata w Katarze?
ŁZY Lewandowskiego. Zadedykował bramkę ZMARŁEMU OJCU...

QUIZ: Rozpoznasz polskie gwiazdy mundiali?

Pytanie 1 z 12
Zaczynamy od łatwego pytania. Kim jest ten piłkarz?
QUIZ: Rozpoznasz polskie gwiazdy mundiali?
Najnowsze