Jesus Corona

i

Autor: AP PHOTO/JULIO CORTEZ, FILE Jesus Corona

Poważne osłabienie

Dobra wiadomość dla Polski! Jeden z filarów reprezentacji Meksyku nie zagra na mistrzostwach świata w Katarze

2022-11-08 19:53

Mundial w Katarze zbliża się milowymi krokami. Reprezentacja Polski rozpocznie zmagania w mistrzostwach świata od meczu z Meksykiem, który będzie sobie musiał radzić bez jednego z filarów drużyny. Jesus Corona, bo to o nim mowa, przegrał walkę z kontuzją.

Czołowy piłkarz reprezentacji Meksyku i Sevilli nie zagra w mistrzostwach świata w Katarze z powodu poważnej kontuzji lewej nogi, odniesionej jeszcze w sierpniu podczas treningu. Informację potwierdziła we wtorek Meksykańska Federacja Piłkarska. Corona, który przeszedł operację po złamaniu kości strzałkowej i zerwaniu więzadła stawu skokowego, znalazł się na wstępnej liście 31 zawodników powołanych na mundial przez trenera Gerardo Martino. Na początku listopada Martino poleciał do Sewilli, aby osobiście przekonać się o postępach rekonwalescencji Corony, które jednak nie okazały się satysfakcjonujące.

Kontuzja czołowego piłkarza reprezentacji Meksyku

"Zawodnik nie będzie mógł zostać włączony do składu Meksyku na mistrzostwa świata w Katarze 2022. Proces rekonwalescencji po kontuzji odniesionej w sierpniu nie został zakończony" - poinformowała federacja. W reprezentacji Meksyku Corona od lat jest jedną z najważniejszych postaci - rozegrał dotychczas 71 meczów i strzelił 10 goli. Przez wiele sezonów był podporą FC Porto, a od stycznia tego roku gra w Sevilli. Martino niepokoi się również o innego kluczowego napastnika Raula Jimeneza, który we wrześniu doznał kontuzji pachwiny.

Sonda
Jakim wynikiem zakończy się mecz Polska - Meksyk?
Jerzy Engel prognozuje mundial Katar 2022
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze