Neymar

i

Autor: CyfraSport Neymar

Brazylia znów nie wygra MŚ

Emocjonalny wpis Neymara po klęsce z Chorwacją. Mówi o załamaniu psychicznym

2022-12-11 14:01

Znamy już wszystkich bohaterów i antybohaterów ćwierćfinałów mundialu w Katarze. Neymara trudno umieścić na tej drugiej liście. Choć strzelił gola w dogrywce spotkania z Chorwacją, to boisko opuszczał ze łzami w oczach. Bohaterem całej Brazylii nie zostanie i wiele wskazuje na to, że nie spróbuje tego zrobić za cztery lata w Stanach Zjednoczonych. Wpis gwiazdora Paris Saint-Germain w mediach społecznościowych był bardzo emocjonalny.

Canarinhos chcieli odzyskać tytuł po 20 latach. Ostatni raz po Puchar Świata sięgnęła ekipa z Ronaldo, Roberto Carlosem i Cafu, którzy z trybun obserwowali dramatyczny przebieg ćwierćfinału z Chorwacją. Wydawało się, że gol Neymara w dogrywce załatwił sprawę, ale Chorwaci podnieśli się za sprawą trafienia Petkovicia. W karnych lepsi okazali się wicemistrzowie świata, dla których to było drugie zwycięstwo w konkursie jedenastek w Katarze.

Przez niego Ronaldo najpierw zaniemówił, a potem płakał. To były czary rodem z NBA

Dla Neymara był to trzeci mundial w karierze. W 2014 roku, przed własną publicznością, Brazylia zajęła czwarte miejsce po haniebnych porażkach w półfinale z Niemcami (1:7) i o brąz z Holandią (0:3). W tych dwóch spotkaniach Neymar nie wystąpił z powodu urazu w ćwierćfinałowym meczu z Kolumbią. Cztery lata temu Brazylia odpadła w ćwierćfinale, przegrywając 1:2 z Belgią. „Ney” zapowiadał, że to może być jego ostatnia szansa na mistrzostwo świata, a po spotkaniu z Chorwacją w swoich mediach społecznościowych napisał m.in.:

„Jestem psychicznie zniszczony. Ta porażka zabolała najbardziej, sparaliżowała mnie na dziesięć minut, a później nie mogłem przestać płakać. To będzie bolało przez bardzo długi czas".

"Walczyliśmy aż do samego końca i jestem dumny z moich kolegów z drużyny. Nie brakowało zaangażowania i poświęcenia. Ta drużyna na to zasłużyła, my na to zasłużyliśmy, Brazylia na to zasłużyła. Ale inna była wola boska".

Dominik Livaković bohaterem całego kraju. Jego rodak i kolega po fachu zdradza tajemnicę skuteczności bramkarza Chorwacji

Reprezentacja Brazylii rozpocznie po mundialu nowy rozdział. Już od miesięcy było wiadome, że selekcjonerem kadry przestanie być Tite. Co dalej z Neymarem? W barwach narodowych wygrał tylko złoto igrzysk olimpijskich w Rio…

Powrót reprezentacji Polski z Mistrzostw Świata w Katarze
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze