Gianni Infantino

i

Autor: Markus Schreiber/AP

Klamka zapadła

FIFA podjęła surową decyzję! Oficjalnie: Mistrzostwa świata odebrane organizatorom! Mocna reakcja

2022-08-16 11:16

Niesamowicie mocna reakcja FIFA! Światowa organizacja piłki nożnej podjęła surową decyzję i zawiesiła w prawach członka potężny kraj. Przy okazji federacja dowodzona przez Gianniego Infantino oficjalnie odebrała organizatorom mistrzostwa świata! Tak stanowcze działania mają związek ze złamaniem statutu przez Indie.

To pierwszy raz w 85-letniej historii, kiedy Indie zostały zawieszone w prawach członka FIFA. Przeszło miliardowy kraj znalazł się w tarapatach w związku z ogromnym zamieszaniem, jakie wybuchło w indyjskiej federacji. AIFF [odpowiednik PZPN - przyp. red.] ma problemy organizacyjne. Były prezes związku, Praful Patel, pozostał na stanowisku już po upływie kadencji, a Sąd Najwyższy Indii orzekł, że jego postępowanie było niezgodne z prawem i usunął go z urzędu. Jego miejsce zajął Komitet Administratorów, który otrzymał od FIFA jasne wytyczne w sprawie przeprowadzenia nowych wyborów. Terminy nie zostały jednak dotrzymane i światowa federacja podjęła surową decyzję.

Startuje Ekstraklasa Raport! Ujawniamy pierwszych gości. Oglądaj nowy program "Super Expressu" o polskiej piłce

Tyle Robert Lewandowski zarabia w Barcelonie. Nie jest najbogatszy!

FIFA podjęła surową decyzję! Oficjalnie: Mistrzostwa świata odebrane organizatorom!

"Biuro Rady FIFA jednogłośnie zadecydowało o zawieszeniu Indyjskiej Federacji Piłki Nożnej (AIFF) z efektem natychmiastowym z powodu nadmiernego wpływu stron trzecich, co stanowi poważne naruszenie statutów FIFA" - napisano w w oficjalnym oświadczeniu. Delegacja światowej organizacji i AFC [azjatycka centrala - przyp. red.] odwiedziła Indie w czerwcu i ustaliła ścisłe terminy do przyjęcia nowego statutu oraz przeprowadzenia wyborów. Te nie zostały dotrzymane, co ma wpływ także na dużą imprezę planowaną tym kraju.

Koniec niesamowitej passy Roberta Lewandowskiego! Wszystko się skończyło po odejściu do Barcelony

Ukochana Arkadiusza Milika potrafi rozgrzać nawet w zimne dni!

"Zawieszenie zostanie zniesione po uchyleniu nakazu powołania Komitetu Administratorów w celu przejęcia uprawnień Komitetu Wykonawczego AIFF i po tym, jak administracja AIFF odzyska pełną kontrolę nad sprawami AIFF" - poinformowała FIFA. Indiom odebrano też prawo do organizacji mistrzostw świata do lat 17 kobiet, które miały odbyć się tam w dniach 11-30 października. Tutaj wciąż pozostaje jednak furtka, która przy pozytywnym rozwiązaniu tej sprawy, pozwoli na organizację wielkiej imprezy w Indiach. 

Sonda
Czy Karim Benzema powinien otrzymać Złotą Piłkę za 2022 rok?
Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze