Gianni Infantino

i

Autor: AP PHOTO Gianni Infantino i emir Kataru

Złote myśli Szwajcara

Gianni Infantino bije kolejne rekordy żenady. Kolejny absurdalny pomysł prezydenta FIFA

2022-11-21 8:57

Inauguracja mistrzostw świata w Katarze za nami. Z takiego obrotu spraw zadowolenia nie kryje Gianni Infantino. Prezydent FIFA był głównym orędownikiem zorganizowania turnieju na Bliskim Wschodzie, bynajmniej nie z uwagi na ogromny potencjał piłkarski tego regionu. 52-latek w ostatnich miesiącach słynie zresztą z absurdalnych wypowiedzi, a kolejny tego dowód dał w ostatnich dniach. Szwajcar bez cienia skrępowania przyznał bowiem, że zorganizowałby turniej MŚ w… Korei Północnej.

Skandaliczne wypowiedzi

O Giannim Infantino – ze względu na jego absurdalne słowa – głośno jest przynajmniej od kilkunastu miesięcy. Wygląda jednak na to, że prezydent FIFA za punkt honoru postawił sobie przekroczenie granic żenady właśnie w okolicach rozpoczęcia katarskich mistrzostw świata. W przeddzień meczu inauguracyjnego pomiędzy gospodarzami a Ekwadorem włoski działacz w obrzydliwy sposób bagatelizował łamanie w tym kraju praw człowieka. Na tym nie zamierzał jednak poprzestać.

Anglicy podjęli ważną decyzję przed meczem z Iranem. Stanowcze postanowienie, nie ugięli się pod presją

MŚ w Korei Północnej?!

Turniej tej rangi organizowany w Katarze od początku wydawał się chybionym pomysłem, a wszystko znalazło swoje potwierdzenie w rzeczywistości. Najwyraźniej nie jest to jednak koniec „innowacyjnych” pomysłów, które wciąż tkwią w głowie Infantino. Człowiek stojący na czele światowej organizacji piłkarskiej bez cienia skrępowania przyznał bowiem, że chciałby zorganizować mundial w… Korei Północnej. – FIFA to globalna organizacja piłkarska. Jesteśmy ludźmi futbolu, a nie politykami. Chcemy łączyć ludzi. Każdy kraj może zorganizować mistrzostwa. Nawet Korea Północna, jeśli chce nas gościć – wypalił.

- Kilka lat temu pojechałem do Korei Północnej, by zapytać, czy są gotowi na współorganizację Mistrzostw Świata kobiet razem z Koreą Południową. Cóż, oczywiście nie odniosłem sukcesu, ale pojechałbym tam jeszcze ze sto razy, gdyby to miało pomóc. Tylko zaangażowanie może przynieść prawdziwą zmianę. Jesteśmy organizacją globalną i chcemy pozostać organizacją, która jednoczy świat – nie omieszkał podzielić się swoimi mądrościami.

Kontuzja przed meczem Polska – Meksyk! Czołowa gwiazda może nie zagrać, wciąż zmaga się z urazem

MŚ Katar 2022

Mistrzostwa świata w Katarze zostały zainaugurowane w niedzielę, gdy po dublecie Ennera Valencii reprezentacja Ekwadoru pokonała gospodarzy 2:0. We wtorek do gry wejdą Polacy, którzy o godz. 17:00 naszego czasu zmierzą się z Meksykiem. W kolejnych dniach podopiecznych Czesława Michniewicza czekają jeszcze mecze przeciwko Arabii Saudyjskiej (26.11, godz. 14:00) oraz Argentynie (30.11, godz. 20:00).

Sonda
Czy podoba ci się sposób zarządzania światową piłką przez Gianniego Infantino?
Test polskich pierogów w Katarze! Byliśmy w restauracji "Polka" w Doha
Najnowsze