Robert Lewandowski, Czesław Michniewicz

i

Autor: Cyfra Sport Robert Lewandowski i Czesław Michniewicz

wszystko opowiedział

Gorzkie słowa Lewandowskiego o grze w reprezentacji Polski! Wszystko ujawnił, wysyłał Michniewiczowi mocne sygnały

2022-12-09 8:27

Nie milkną echa zakończenia mistrzostw świata dla Polski w nie najlepszej atmosferze. Po ostatnim meczu fazy grupowej z Argentyną, na Czesława Michniewicza spadła ogromna krytyka za mocno defensywny styl, jaki prezentowała kadra i teraz Roberta Lewandowski miał okazję odnieść się do taktyki i ustawienia. Kapitan reprezentacji Polski nie ukrywał, że taki styl nie jest jego ulubionym.

Czesław Michniewicz z pewnością inaczej wyobrażał sobie powrót z mistrzostw świata w Katarze, na których po raz pierwszy od 36 lat, reprezentacji Polski udało się wyjść z grupy na mundialu. Niestety, mocno defensywny styl gry Biało-czerwonych mocno odbił się nie tylko na postrzeganiu Michniewicza, ale także wszystkiego, co udało się osiągnąć w Katarze. Kolejni dziennikarze oraz eksperci piłkarscy nie gryźli się w język, a teraz, gdy opadły już emocje, głos zabrał również Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski nie ukrywał braku radości z defensywnej gry. Mocne słowa kapitana reprezentacji Polski

Kapitan reprezentacji Polski już po meczu 1/8 finału przeciwko Francji, wraz z Piotrem Zielińskim w nieco gorzkich słowach ocenił styl, jaki reprezentacja Polski zaprezentowała na mistrzostwach świata. Teraz "Lewy" również odniósł się do tego, jakie ustawienie zaproponował Czesław Michniewicz i nie ukrywał, że mocno defensywna taktyka nie jest jego ulubionym sposobem grania.

Gorzkie słowa Lewandowskiego o grze w reprezentacji Polski! Wszystko ujawnił, wysyłał Michniewiczowi mocne sygnały

Lewandowski w ostatnim wywiadzie ujawnił, że niejednokrotnie mówił trenerowi, że ten ma w kadrze ofensywnych piłkarzy, którym można wykorzystać. - Jestem napastnikiem. Trudno, żebym mu powiedział, że mam radość z gry, jeśli gram defensywnie na własnej połowie. Zawsze powiem, że wolę atakować. Oczywiście zdawałem sobie sprawę, żeby to nie jest sprawa zero-jedynkowa, że nie możemy tylko atakować, bo też widziałem deficyty w innych aspektach i wiedziałem, że tu najważniejsze jest dobro reprezentacji - powiedział z rozmowie z "Onetem" kapitan reprezentacji Polski. 

Zobaczcie, jak Lewandowscy odpoczywają po mundialu, klikając w galerię zdjęć poniżej

Sonda
Kto powinien zastąpić Czesława Michniewicza?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze