Grzegorz Krychowiak

i

Autor: Cyfrasport Grzegorz Krychowiak

Trzymamy za słowo!

Grzegorz Krychowiak: Nie zaskoczyły mnie emocje Roberta. Chcemy, żeby Polacy byli z nas dumni

2022-11-28 9:27

Choć Grzegorz Krychowiak (32 l.) przed mundialem był krytykowany, to podczas mistrzostw świata pomocnik Al-Szabab Rijad zamyka na razie usta swoim przeciwnikom. Panuje w środku pola, nie dając zbytnio pograć przeciwnikom. Teraz jednak przed Krychowiakiem i reprezentacją zadanie supertrudne – zatrzymać rozpędzającą się Argentynę. Mecz Polska - Argentyna w środę o 20:00.

Reprezentanci Polski zgodnie podkreślają, że dobry start w turnieju był kluczowy. Przed meczem z Argentyną szanse na wyjście z grupy wciąż są bardzo realne.

- Jesteśmy w bardzo dobrej sytuacji, ale zdajemy sobie sprawę, że jeszcze wszystko przed nami. Został nam ten najtrudniejszy na papierze mecz z faworytem turnieju. Nie będzie łatwo, ale lepiej przygotowywać się do tego meczu kiedy ma się cztery punkty, a nie jeden czy dwa. Walczymy do końca żeby wyjść z tej grupy – podkreśla Krychowiak, który jest pod wrażeniem gry Wojciecha Szczęsnego i Roberta Lewandowskiego na mundialu w Katarze.

Polska - Argentyna. Grzegorz Krychowiak: Damy z siebie wszystko, chcemy dać kibicom radość

- Brawo, brawo, brawo! W końcu Lewy strzela i Wojtek coś broni. Biorą duże pieniądze za to, więc to ich robota (śmiech). A tak na poważnie, to zagrali fantastyczny mecz. I nie tylko chodzi mi o karnego, asystę czy gola. Lewy pracował na cały zespół przez 90 minut. Na pewno chciał się zrewanżować za ten niewykorzystany karny z Meksykiem i zrobił to fantastycznie – zaznacza.

Występ na mistrzostwach świata wiąże się z ogromnymi emocjami. Pokazał to Lewandowski, który choć rozegrał w karierze mnóstwo meczów, to po golu z Arabią Saudyjską się rozpłakał.

- Emocje Roberta nie były dla mnie zaskoczeniem, bo każdy chce coś osiągnąć w tym turnieju. Dwa ostatnie były nieudane. My, jako reprezentacja, bardzo chcemy dać z siebie wszystko, osiągnąć sukces. A z tym wiążą się ogromne emocje. Chcielibyśmy, żeby Polacy byli z nas dumni – kończy pomocnik reprezentacji Polski.

REAKCJA polskich dziennikarzy na OBRONĘ KARNEGO przez Szczęsnego. Vlog POLSKA - ARABIA
Sonda
Czy Polska wyjdzie z grupy na Mundialu w Katarze 2022?

Kto zostanie mistrzem świata?

Posłuchaj i sprawdź, czy obstawiasz podobnie!

Listen to "Kto mistrzem świata? Rozmowa o mundialu i nie tylko" on Spreaker.
Najnowsze