Manuel Neuer / Niemcy / Mundial 2022

i

Autor: Cao Can/Xinhua News/East News

Akcja ratunkowa!

Helikopter, a w nim Manuel Neuer. Szczegóły akcji ratunkowej gwiazdy Bayernu

2022-12-12 16:19

Manuel Neuer chciał szybko zapomnieć o pechowym mundialu w Katarze, ale na urlopie w górach szczęście jeszcze mocniej się od niego odwróciło. Bramkarz Bayernu Monachium złamał nogę na nartach, a kontuzja wyeliminuje go z gry do końca sezonu. Niemieckie media ujawniły szczegóły dramatycznej akcji ratunkowej. Niektóre z nich są dosyć kuriozalne.

Niemiec rozpoczął urlop już po fazie grupowej mundialu, bowiem nasi zachodni sąsiedzi nie awansowali do fazy pucharowej. Remis z Hiszpanią, wygrana z Kostaryką i sensacyjna porażka z Japonią – taki obrót spraw w Katarze sprawił, że ekipa Hansiego Flicka drugi raz z rzędu nie wyszła z grupy MŚ. Niemieccy piłkarze wybrali się więc na wakacje. Neuer postawił na białe szaleństwo, które skończyło się złamaniem kości podudzia. Piłkarz jest już po operacji i resztę sezonu ma z głowy.

Kim jest Manuel Neuer? Sylwetka bramkarza reprezentacji Niemiec

Niemieckie media dotarły do informacji na temat samego zdarzenia. Neuer spędzał czas w okolicach jeziora Tegernsee, gdzie nieopodal ma dom. W piątek udał się z przyjaciółmi do Spitzingsee, niedaleko szczytu Rasskopf. Cała grupka znajdowała się na zboczu, gdy piłkarz upadł podczas zjazdu na nartach. Ból był tak duży, że nie mógł samodzielnie zjechać na dół. Wezwano więc pomoc. – Trzech ratowników wyruszyło skuterami śnieżnymi, a potem pieszo doszło na miejsce wypadku. Na początku ratownicy nie poznali pana Neuera ze względu na kask i czapkę – powiedział rzecznik górskiej służby ratowniczej Schlieresee Lanz Haberle.

Po bramkarza Bayernu Monachium wyruszył helikopter, bowiem zjazd noszami z górki byłby zbyt niebezpieczny. W przypadku każdego innego człowieka w tym miejscu również musiałby być uruchomiony helikopter, zapewniał Haberle, cytowany przez Sport1.

Robert Lewandowski odpocznie od piłki dłużej niż zakładano! Wszystko już potwierdzone

Powrót reprezentacji Polski z Mistrzostw Świata w Katarze
Sonda
Czy Czesław Michniewicz nadal powinien być selekcjonerem reprezentacji Polski?
Najnowsze