Reprezentacja Polski

i

Autor: AP PHOTO Reprezentacja Polski

MŚ 2022

Ile reprezentacja Polski zarobiła na mundialu? Duży zysk polskiej kadry

2022-12-06 15:47

Reprezentacja Polski zakończyła już udział w mistrzostwach świata. Nasi kadrowicze po raz pierwszy od 36 lat przebili się do strefy pucharowej. W 1/8 finału przegraliśmy z Francją i odpadliśmy z turnieju. Ile zarobili Biało-czerwoni na występie w finałach w Katarze?

Przed startem turnieju władze FIFA ustaliły, jak będzie wyglądał system premiowania za wyniki. Nie płacono za poszczególne mecze, lecz każda reprezentacja za udział w fazie grupowej MŚ miała zagwarantowane 9 mln dolarów czyli 41 mln zł. Z tej właśnie puli nasi piłkarze i sztab otrzymali premie za promocję do mistrzostw świata. Było to ok. 11,5 mln zł do podziału. Co ciekawe, FIFA wypłacała federacjom także 1,5 mln dolarów (6,8 mln zł) dla każdej z drużyn na przygotowanie do finałów.

Reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce w grupie i zakwalifikowała się do fazy pucharowej. W ten sposób zarobek kadry na mundialu wzrósł o kolejne cztery mln dolarów. Przebijając się do 1/8 finału Biało-czerwoni zarobili w sumie na MŚ 13 mln dolarów, co daje po przeliczeniu ok. 59 mln zł. Piłkarze mogą liczyć na pieniądze od PZPN za wyjście z grupy. Według informacji "Business Insidera" mowa o kwocie ok. siedmiu mln zł do podziału.

Sonda
Czy polskim piłkarzom należą się premie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze