Robert Lewandowski

i

Autor: Cyfra Sport Robert Lewandowski

Co mówią liczby?

Jedyna taka grupa na mundialu w Katarze! Reprezentacja Polski pod lupą statystyków, ten mecz zadecyduje o awansie

2022-11-13 12:44

Już za tydzień 20 listopada meczem Katar - Ekwador rozpoczną się mistrzostwa świata. Reprezentacja Polski swoją przygodę w mundialu rozpocznie z kolei dwa dni później od starcia z Meksykiem. Jedni z najlepszych statystyków w światowym futbolu nie mają złudzeń, że ta potyczka zadecyduje o tym, która z tych drużyn awansuje do 1/8 finału.

Czesław Michniewcz ogłosił już kadrę na mundial w Katarze. W poniedziałek w Warszawie rozpocznie się krótkie zgrupowanie reprezentacji Polski, która w środę 16 listopada rozegra ostatnie kontrolne spotkanie przed mistrzostwami świata z Chile na stadionie Legii. Dzień później Biało-Czerwoni wylecą na turniej, a już 22 listopada rozegrają pierwszy mecz z Meksykiem. Mecz, który zdaniem statystyków prestiżowej firmy Opta będzie decydujący w kwestii awansu którejś z tych drużyn do 1/8 finału.

Statystycy dają minimalnie większe szanse Polsce na grę w 1/8 finału

Zresztą grupa C, w której znalazła się Polska, według analityków wspomnianej firmy wyróżnia się na tle innych przynajmniej z dwóch powodów. Pierwszy jest taki, że Argentyna ma statystycznie największe szanse na zajęcie 1. miejsce spośród wszystkich grup mundialu (aż 69,3 %), a po drugie w żadnej innej grupie nie ma tak małej różnicy między kolejnymi drużynami jeśli chodzi o przewidywania co do gry w fazie pucharowej. Eksperci dają 49,3 % szans Polsce na grę w 1/8 finału, z kolei Meksykowi - 47,1 %. Oczywiście w tym zestawieniu Argentyna także zostawia grupowych rywali daleko za plecami (90,2 %).

Eksperci na przekór statystykom

Tyle liczby. Analitycy Opta na koniec pokusili się o wskazanie swoich faworytów w każdej grupie i tak w grupie C ich zdaniem pierwsze miejsce zajmie... Meksyk, drugie Argentyna, trzecie Polska, a czwarte skazywana na pożarcie Arabia Saudyjska. My mamy jednak nadzieję, że w czołowej dwójce znajdzie się jednak miejsce dla Roberta Lewandowskiego i spółki!

Sonda
Jakim wynikiem zakończy się mecz Polska - Meksyk?
Mateusz Borek o Lewandowskim, Zielińskim i mundialu
Najnowsze