Robert Lewandowski / FC Barcelona

i

Autor: KERSTIN JOENSSON/AFP/East News

Mundial w Katarze

Jest decyzja w sprawie ochroniarza Lewandowskiego. Wiemy, czy leci na mundial! PZPN ujawnia swoje plany

2022-11-12 13:28

Tuż przed wylotem na mundial w mediach pojawiły się niepokojące informacje. Wirtualna Polska ujawniła kontrowersyjną przeszłość ochroniarza Roberta Lewandowskiego. Teraz Polski Związek Piłki Nożnej nareszcie podjął decyzję w jego sprawie. "Grucha" nie jedzie do Kataru. PZPN ujawnił też dalsze plany w tej sprawie.

W ostatnich dniach wybuchło wiele złych informacji wokół polskiego futbolu. Powrót afery korupcyjnej, kłopoty ze Stadionem Narodowym, a także zamieszanie z udziałem ochroniarza Roberta Lewandowskiego przy kadrze. Tajemnicza przeszłość "Gruchy", bo taki pseudonim nosi ochroniarz kapitana kadry, została ujawniona przez "Wirtualną Polskę", a konkretnie jej dziennikarza Szymona Jadczaka. W mediach wybuchła afera, a podczas konferencji prasowej Czesław Michniewicz i Jakub Kwiatkowski odmówili na odpowiedź na to pytanie.

Czytaj więcej o tej sprawie: Ochroniarz Lewandowskiego oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej?! Poważne zarzuty

Komunikat w tej sprawie opublikował Polski Związek Piłki Nożnej. Dowiadujemy się z niego, że kontrowersyjny ochroniarz nie poleci na mundial w Katarze. - Drużynie narodowej, przygotowującej się do udziału w turnieju finałowym mistrzostw świata, niezbędny jest spokój oraz odpowiednie warunki, pozwalające skupić się wyłącznie na sprawach sportowych - czytamy w oświadczeniu piłkarskiej federacji.

Decyzja miała zostać podjęta w trosce o dobro drużyny narodowej. - Polski Związek Piłki Nożnej wystąpi do właściwych organów państwowych oraz służb, celem ustalenia wiarygodności, na dzisiaj w żaden sposób nie potwierdzonych i nie zweryfikowanych, doniesień medialnych - dodano.

Intymne chwile Kamila Glika przed mundialem, których może mu brakować. Utonął w objęciach pięknej żony

Komunikat PZPN w sprawie wyjazdu ochroniarza Lewandowskiego na mundial:

Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że, w związku z doniesieniami medialnymi dotyczącymi Dominika Gruszewskiego, zdecydowano o odsunięciu go od wszelkich aktywności związanych z drużyną narodową. 

Polski Związek Piłki Nożnej wystąpi do właściwych organów państwowych oraz służb, celem ustalenia wiarygodności, na dzisiaj w żaden sposób nie potwierdzonych i nie zweryfikowanych, doniesień medialnych dotyczących Dominika Gruszewskiego. Do tego czasu nie będzie on brał udziału w działalności reprezentacji Polski w piłce nożnej.

Drużynie narodowej, przygotowującej się do udziału w turnieju finałowym mistrzostw świata, niezbędny jest spokój oraz odpowiednie warunki, pozwalające skupić się wyłącznie na sprawach sportowych. Wszelkie niezweryfikowane doniesienia medialne i wydarzenia powodujące zakłócenie rytmu przygotowań do mundialu, mogą działać na szkodę zespołu. Stąd, w trosce o dobro drużyny, decyzja o konieczności wyjaśnienia wszelkich okoliczności i wątpliwości w tej sprawie.

QUIZ! Ile wiesz o piłkarskich mistrzostwach świata?

Pytanie 1 z 15
Kiedy odbyły się pierwsze mistrzostwa świata?
Tragiczna śmierć reprezentanta Polski. Historia z Koprem
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze