Jan Bednarek

i

Autor: Cyfra Sport Jan Bednarek

Jan Bednarek

Kim jest Jan Bednarek? Sylwetka obrońcy reprezentacji Polski: klub, rodzina, kadra

2022-11-14 11:16

Od wielu lat Jan Bednarek cieszy się uznaniem kolejnych selekcjonerów reprezentacji Polski i mistrzostwa świata w Katarze to kolejna duża impreza, na którą się wybierze. Przy okazji obrońca grający na co dzień dla Aston Villi, do której został wypożyczony z Southampton to jeden z najwyżej wycenianych graczy Biało-czerwonych podczas imprezy na Bliskim Wschodzie.

W reprezentacji Polski nie brakuje zawodników, którzy wyjechali z Polski i starali się zrobić karierę za granicą. Do tego grona zalicza się Jan Bednarek, który latem 2017 roku opuścił Lech Poznań na rekordowe wtedy 6 mln euro. Środkowy obrońca znacznie zwiększył swoją wartość w ostatnich latach, zbierając przy okazji lepsze i gorsze oceny za swoje występy i dziś jest czwartym najwyżej wycenianym polskim zawodnikiem na mundialu w Katarze, z wartością wynoszącą 18 mln euro.

Jan Bednarek - reprezentacja

Pod względem reprezentacyjnym Jan Bednarek jest jednym z bardziej doświadczonych zawodników. 26-latek zadebiutował 4 września 2017 roku w wygranym 3:0 meczu z Kazachstanem. Od tamtej pory zaliczył już 44 występy w narodowych barwach, przy okazji strzelając nawet jednego gola w kadrze. Miało to miejsce podczas ostatniego mundialu, w meczu z Japonią, który Polska wygrała 1:0.

Jan Bednarek - klub

Po pięciu latach latach spędzonych w Southampton, gdzie Polak 153. spotkaniach, ekipa z St Mary's Stadium zdecydowała się na wypożyczenie stopera. Ostatecznie Jan Bednarek trafił na rok do Aston Villi, jednak przed mistrzostwami świata nie mógł liczyć na zbyt dużą liczbę minut, na co dodatkowo miał wpływ fakt, że ze stanowiska trenera zwolniony został Steven Gerrard, który bardzo naciskał na transfer Polaka.

Jan Bednarek - żona, rodzina

Jan Bednarek bez dwóch zdań ma poukładane życie rodzinne. Gdy Polak wyjeżdżał do Anglii, przeprowadził się tam ze swoją dziewczyną, a obecnie żoną Julią, z którą tworzy udany związek. Para przed kilkoma miesiąca postanowiła stanąć na ślubnym kobiercu. Owocem ich miłości jest malutka Lilly, która przyszła na świat w sierpniu ubiegłego roku. W rodzinie Jana Bednarka nie zabrakło również miejsca dla pupila - buldoga francuskiego imieniem Candy. 

Jan Bednarek - sylwetka

  • Jan Bednarek
  • Data urodzenia: 12 kwietnia 1996
  • Klub: Aston Villa/Southampton
  • Mecze w kadrze: 44
  • Numer: 5
  • Debiut w kadrze: 4 września 2017, Polska 3:0 Kazachstan
Jan Tomaszewski OCENIA POWOŁANIA Michniewicza!
Najnowsze