Czesław Michniewicz

i

Autor: Cyfrasport Czesław Michniewicz

podwójna radość Michniewicza

Kluczowy zapis w umowie Michniewicza! Awans do 1/8 finału mundialu przyniósł mu ogromne korzyści

2022-12-01 14:10

Czesław Michniewicz w niecałe 12 miesięcy poprowadził reprezentację Polski najpierw do awansu na mistrzostwa świata, a później do wyjścia z grupy na imprezie finałowej. Choć do samej gry reprezentacji Polski można mieć zastrzeżenia, to pierwszy od 36 lat awans do fazy pucharowej mistrzostw świata stał się faktem. Jak donosi portal Weszło.com, w umowie Czesława Michniewicza znalazł się specjalny zapis, który przyniósł Michniewiczowi dużo korzyści.

Reprezentacja Polski awansowała do fazy pucharowej mistrzostw świata Katar 2022. Nie bylibyśmy jednak sobą jako naród, gdybyśmy po prostu się z tego cieszyli, choć kadra sama dała sporo powodów, by radość z awansu mieszała się z przykrymi odczuciami. Biało-Czerwoni weszli do fazy pucharowej dzięki lepszemu bilansowi bramek, a brakowało w zasadzie tylko jednej bramki Meksyku, aby to właśnie ta drużyna awansowała naszym kosztem. Co więcej, w starciu z Argentyną nie pokazaliśmy w zasadzie nic ciekawego w ataku, nie oddając nawet jednego celnego strzału na bramkę rywala. Awans jednak jest i o tym sukcesie będziemy pamiętać w kolejnych latach, a jest on zasługą samych piłkarzy oraz Czesława Michniewicza. Jak donosi portal Weszło.com, sukces ten przełożył się także na przedłużenie umowy selekcjonera reprezentacji Polski.

Czesław Michniewicz na dłużej w kadrze, wiadomo do kiedy

Portal Weszło.com, podaje informację, że w umowie Czesława Michniewicza z PZPN została wpisana specjalna klauzula, która automatycznie przedłuża umowę selekcjonera reprezentacji Polski do końca eliminacji EURO 2024, które ruszą już w marcu 2023 roku. Klauzula została wpisana do umowy po wcześniejszych ustaleniach między Michniewiczem a Cezarym Kuleszą.

Dość oczywiste wydaje się także to, że jeśli Czesław Michniewicz awansuje z drużyną narodową na EURO 2024, jego umowa zostanie automatycznie przedłużona do końca samego turnieju. – Takie zapisy to standard. Wszyscy ostatni selekcjonerzy mieli takie klauzule – cytuje Weszło.com jednego z pracowników związku.

Rzecznik PZPN po awansie do 1/8 finału MŚ
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze