Krychowiak ostro po meczu z Chile. Mocna wypowiedź na temat stylu gry reprezentacji

2022-11-16 21:48

Grzegorz Krychowiak był jednym z zawodników, który na mecz z Chile wyszedł w pierwszym składzie. Nie mogło to dziwić, bowiem pomocnik już jakiś czas temu zakończył sezon w Al-Shabab i każda minuta na boisku przed mundialem była dla niego cenna. Po spotkaniu Krychowiak został zapytany o styl reprezentacji, który zdaniem wielu był niezbyt porywający. Jego dosadna odpowiedź może zaskoczyć część kibiców.

Grzegorz Krychowiak to jedna z postaci, bez której trudno wyobrazić sobie reprezentację Polski. Środkowy pomocnik gra w niej już od wielu lat i wydaje się, że Czesław Michniewicz absolutnie nie zamierza z niego rezygnować, choć po niektórych spotkaniach na Krychowiaka spadała mocna krytyka. Teraz wielu obawiało się, że nie będzie on w odpowiedniej formie na mundial, bo nie jest w rytmie meczowym. Choć całe spotkanie w wykonaniu polskich piłkarzy nie wyglądało najlepiej, to Polacy wygrali z Chile 1:0 po golu Krzysztofa Piątka. Krychowiak, zapytany po meczu o styl, odpowiedział bardzo stanowczo.

Krychowiak broni reprezentacji. I zapowiada „brzydką” grę

W rozmowie z dziennikarzem TVP Sport Grzegorz Krychowiak stwierdził, że czuł się dobrze mimo przerwy od gry, ale murawa pozostawiała wiele do życzenia. Gdy został zapytany o to, w jakim stylu Biało-Czerwoni pokazali się w tym meczu, odpowiedział stanowczo. – My tak będziemy grać (…) Nie oczekujcie od nas, że będziemy grać pięknie w piłkę, bo ładną grą w piłkę nie odnosiliśmy w ostatnim czasie dobrych rezultatów – zaskoczył Krychowiak.

Krychowiak zapowiedział, że tak będą wyglądały mecze Polski także w Katarze i mają nam one przynieść sukces. – Ten sposób gry, odpowiednia defensywa, odpowiednie przesuwanie, walka, zaangażowanie i sytuacja, czy nawet pół sytuacji, którą wykorzystamy, to w ten sposób będziemy wygrywać. To jest sposób do tego, by coś osiągnąć na tym turnieju – dodał Krychowiak na antenie TVP Sport.