Kylian Mbappe ZAROBKI Ile zarabia Kylian Mbappe? Francuski gwiazdor PSG to najlepiej zarabiający piłkarz na świecie!

i

Autor: AP Kylian Mbappe ZAROBKI Ile zarabia Kylian Mbappe? Francuski gwiazdor PSG to najlepiej zarabiający piłkarz na świecie!

Ale kasa!

Kylian Mbappe ZAROBKI Ile zarabia Kylian Mbappe? Francuski gwiazdor PSG to najlepiej zarabiający piłkarz na świecie!

2022-12-14 13:54

Kylian Mbappe zarabia w PSG fortunę, a na mundialu w Katarze pokazuje, dlaczego PSG minionego lata zainwestował w niego fortunę, przekonując Francuza do pozostania w Paryżu. Zarobki Kyliana Mbappe są szokujące. Po przedłużeniu umowy z PSG zabójczo szybki i przebojowy napastnik stał się najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie. Ile zarabia Mbappe? Przyprawiające o zawrót głowy szczegóły kontraktu piłkarza reprezentacji Francji ujawnił dziennik "Le Parisien". Poniżej detale, Mbappe i jego zarobki.

Kylian Mbappe zarabia w PSG ogromne pieniądze. Nowy kontrakt podpisał minionego lata. Francuz chciał odejść do Realu Madryt, który od dawna zabiegał o pozyskanie błyskotliwego gracza, ale w końcu katarscy właściciele klubu z Paryża przekonali Mbappe, żeby został i przedłużył umowę na nowych kosmicznych warunkach. Zdaniem "Le Parisien" piłkarz zarobi w PSG aż 630 milionów euro w ciągu 3 lat, ale jest jeden warunek - musiałby zostać w Paryżu aż do 2025 roku. Poza tym we Francji najlepiej zarabiający płacą bardzo duże podatki. Z tej gigantycznej kwoty 630 mln euro brutto zostałoby Mbappe "tylko" 282 mln euro netto.

Kyliana Mbappe długo romansował z Realem Madryt i wydawało się, że odejście w końcu z PSG do "Królewskich". Ostatecznie giganci ze stolicy Hiszpanii obeszli się smakiem, ale kierownictwo PSG musiało wyłożyć na stół prawdziwą fortunę. "Negocjacje między PSG a klanem Mbappe doprowadziły do ​​bezprecedensowego kontraktu. Kontrakt stulecia, największy, jaki kiedykolwiek podpisano w historii sportu" - donosił dziennik "Le Parisien", ujawnił niewiarygodne kwoty i szczegóły nowej umowy piłkarza.

Kylian Mbappe ZAROBKI Ile zarabia Mbappe w PSG?

Ile zarabia Kylian Mbappe w PSG? Przedstawione przez "Le Parisien" nie zostały potwierdzone przez otoczenie piłkarza i nie są podawane (przynajmniej oficjalnie) przez jego klub. Jednak szczegóły zgadzały się z pewnymi elementami przekazywanymi przed francuską prasę wcześniej. Zarobki Mbappe są stałe i wynoszą 72 mln euro brutto rocznie, ale to tylko podstawa kontraktu. Do tego dochodzą premie, a przede wszystkim gigantyczny bonus za przedłużenie umowy. Zdaniem "Le Parisien" to aż 180 mln euro brutto płatne w trzech ratach. Na tym nie koniec. Mbappe ma również zapisaną w kontrakcie tzw. premię lojalnościową, którą ma otrzymywać co rok jako nagrodę za pozostanie w PSG. Ma to być w kolejnych latach 70, następnie 80 i 90 milionów euro brutto.

Zsumowanie tego wszystkiego daje właśnie 630 mln euro brutto - tyle maksymalnie zarobi Kylian Mbappe do 2025 r., jeżeli nie odejdzie do tego czasu z PSG. Jest najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie. Wyprzedził swojego klubowego kolegę Leo Messiego, z którym może spotkać się w niedzielnym finale mistrzostw świata w Katarze. Do zarobków w klubie dochodzą oczywiście ogromne wpływy z kontraktów reklamowych. Mbappe promuje produkty takich firm jak Nike, Hublot, EA Sport, Dior czy Oakley. A to wszystko w wieku niespełna 24 lat.

Kylian Mbappe DZIEWCZYNA: Kim jest Rose Bertram, dziewczyna Kyliana Mbappe ZDJĘCIA

Sonda
Francja - Maroko: Kto awansuje do finału?
Jasnowidz Krzysztof Jackowski o zakończeniu kariery Roberta Lewandowskiego. Przewiduje, czy to się stanie już teraz
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze