PZPN komentuje skandal z biletami na mecz Polska - Chile

i

Autor: Cyfrasport PZPN komentuje skandal z biletami na mecz Polska - Chile

Rzecznik PZPN szczerze

Mamy komentarz PZPN ws. skandalu z biletami na mecz Polska - Chile! Złe wieści dla kibiców, mogą zostać na lodzie

2022-11-15 12:43

Niezwykle gorąco przed środowym meczem Polska - Chile! Po nieoczekiwanych problemach z organizacją meczu w związku z usterką Stadionu Narodowego, we wtorek doszedł skandal związany ze sprzedażą biletów na ostatni sparing reprezentacji przed mundialem. "Super Express" porozmawiał w tej sprawie z rzecznikiem PZPN, Jakubem Kwiatkowskim. Ten nie ma dobrych wieści dla kibiców, którzy mogą zostać na lodzie!

Nie tak miały wyglądać ostatnie przygotowania reprezentacji Polski przed mistrzostwami świata w Katarze. Już za tydzień Biało-Czerwoni rozegrają pierwszy mecz mundialu z Meksykiem, ale wcześniej odbędzie się jeszcze sparing, będący próbą generalną przed wylotem na Bliski Wschód. Towarzyski mecz z Chile miał się odbyć na Stadionie Narodowym, jednak ten został zamknięty w związku z usterką techniczną. PZPN w pośpiechu musiał reorganizować spotkanie i postawił na stadion Legii w Warszawie. To spowodowało, że sprzedane wcześniej bilety zostały zwrócone, wraz z zapłaconymi pieniędzmi, a związek musiał przeprowadzić nową sprzedaż. Ta wywołała olbrzymie zamieszanie!

Skandal z biletami na mecz Polska - Chile. Kibice znaleźli się pod ścianą. Trzeba wydać kolosalne pieniądze

Mamy komentarz PZPN ws. skandalu z biletami na mecz Polska - Chile! Złe wieści dla kibiców

Bilety w znacznej części zostały wykupione przez firmy zajmujące się odsprzedażą wejściówek. "Koniki" postanowiły zarobić na meczu reprezentacji i sprzedawały je po wyższej cenie. To rozsierdziło kibiców, którzy rozpętali burzę. "Super Express" porozmawiał o trudnej sytuacji z rzecznikiem PZPN, Jakubem Kwiatkowskim, który przyznał, że cała sprawa wynika z braku czasu, by przeprowadzić standardową sprzedaż.

Normalnie przy sprzedaży biletów prowadzonej przez PZPN, bilety są drukowane i wysyłane kurierem. Wielu kibiców narzeka na tę metodę, ponieważ muszą płacić za wysyłkę. Ale robimy to właśnie po to, by „koniki” nie wykupywały biletów elektronicznych z wydrukiem własnym. Doświadczyliśmy już tego problemu w przeszłości. Tym razem zabrakło po prostu czasu w związku z potrzebą reorganizacji meczu Polska – Chile. Nie mieliśmy możliwości przeprowadzenia standardowej sprzedaży biletów na nowy stadion - stwierdził Kwiatkowski w rozmowie z "SE". Rzecznik związku zdradził, że w przeszłości zgłaszano to organom ścigania, ale te umarzały postępowania.

Problemy z biletami na mecz Polska - Chile. Kibice mogą zostać na lodzie!

Wielokrotnie zgłaszaliśmy podmioty stosujące nieuczciwe praktyki biletowe do prokuratury, ale za każdym razem sprawy były umarzane, gdyż zdaniem prokuratury PZPN nie jest poszkodowany w tej sprawie. Takich odpowiedzi mamy co najmniej kilkanaście - wyjaśnił. Popełnienie przestępstwa przez firmy zajmujące się redystrybucją biletów mogą zgłosić jedynie poszkodowani kibice. - Najgorsze jest to, że cierpią na tym kibice. Kupując bilet przez taką firmę, ten bilet nie znika w jej systemie. Może go kupić jeszcze wiele innych osób, a na mecz wejdzie tylko ta osoba, która przyjdzie na mecz z tym samym biletem i jako pierwsza zeskanuje kod kreskowy. Jedynie ta osoba, które przyjdzie na stadion z tym biletem i nie zdoła wejść na trybuny, jest poszkodowana i może złożyć wniosek o popełnieniu przestępstwa do prokuratury - zwrócił uwagę rzecznik PZPN. Skomentował też przedwczesny początek sprzedaży nowych biletów, która pierwotnie miała ruszyć we wtorek rano.

- Czas rozpoczęcia sprzedaży biletów nie miał znaczenia. Gdyby ruszyła ona we wtorek rano, to te firmy i tak by je kupiły. Są na tyle rozwinięte technicznie, że nie miałyby z tym problemu. Trzeba to powiedzieć wprost – to są po prostu „koniki”. Kiedyś stały pod stadionem i tam sprzedawały bilety, teraz robią to w internecie - zakończył Kwiatkowski.

Sonda
Wybierasz się na mecz Polska - Chile?
Mateusz Borek o Lewandowskim, Zielińskim i mundialu

Które Mistrzostwa Świata były dla polskich piłkarzy najbardziej udane?

Włącz podcast i sprawdź, czy pamiętasz największe sukcesy polskiej kadry!

Listen to "Sukcesy Polaków na Mundialach. Gość specjalny Władysław Żmuda. SUPERSPORT +" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze